Jak dbać o skórę latem?

skóra

W lecie korzystamy z dobrej pogody, spędzając dużo czasu na zewnątrz. Spacerujemy, spotykamy się ze znajomymi, uprawiamy sporty i wylegujemy się na plaży. Słońce wpływa na poprawę naszego samopoczucia, ale negatywnie oddziałuje na kondycję skóry. Jak o nią zadbać?

Krem z filtrem

Krem z filtrem dla każdego z nas powinien być obowiązkową formą ochrony skóry przed każdym wyjściem z domu. Zwłaszcza latem, ale również w innych porach roku. Dlaczego? Ponieważ stale jesteśmy zagrożeni nadmierną ekspozycją na promieniowanie UVA i UVB, które sprawiają, że nasza skóra szybciej się starzeje. Objawia się to powstawaniem zmarszczek, utratą elastyczności skóry, odbarwieniami etc.

Eksperci zalecają, aby latem, kiedy słońce naprawdę mocno operuje, używać kremu z filtrem SPF 50. W praktyce należy to odnieść do bezpiecznego czasu ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne, który wynosi 20 minut. Użycie filtra SPF 50 wydłuża nasze bezpieczeństwo właśnie pięćdziesięciokrotnie.

Ograniczenie opalania

Może jest to przykra wiadomość dla osób, które podczas urlopów uwielbiają się wylegiwać na plaży lub przy basenie, ale dla dobra naszej skóry opalanie powinniśmy ograniczyć do minimum. Dobrą praktyką jest usadowienie się w cieniu, np. pod parasolem. A kiedy już naprawdę nie możemy powstrzymać się przed łapaniem promieni słonecznych, powinniśmy stosować odpowiednio dobrane kremy z wysokim filtrem.

Tatuaże nie lubią słońca

Coraz bardziej popularne wśród Polaków tatuaże niosą ze sobą wartość estetyczną, ale także dodatkowe obowiązki. Tusz wbity pod skórę nie lubi słońca i ekspozycja tatuaży na słońce może doprowadzić do ich wyblaknięcia czy zdeformowania. Dlatego osobom, które posiadają tatuaże, zaleca się ochronę kremem SPF 50 lub rezygnację z opalania.

Profilaktyka i zabiegi

Jest kilka rzeczy, które możemy zrobić sami w domu, aby zadbać o skórę latem. Najlepiej zacząć od picia odpowiedniej ilości wody, aby zadbać o nawodnienie. Warto stosować kremy nawilżające, a także regularnie pozbywać się złuszczonego naskórka.

Możemy także wybrać się do jednego z salonów urody lub pielęgnacji skóry, które oferują całą gamę zabiegów. Można skorzystać z profesjonalnej konsultacji oraz wykonać zabiegi dedykowane dla naszych potrzeb. W lecie wykonujemy jedynie zabiegi dozwolone przy mocnej ekspozycji na promienie słoneczne.

Tekst opracowany z pomocą kliniki urody Beauty Duty z Warszawy.