Najmodniejsze motywy obrazów i plakatów ściennych

obraz

Estetyczny i ciekawy wystrój wnętrza jest tym, co nadaje mu charakteru i przytulności oraz sprawia, że chce się przebywać w danym pomieszczeniu. Jednym z najprostszych, a zarazem wyjątkowo efektownych sposobów na dekorację domu czy mieszkania jest ozdobienie go za pomocą ciekawych plakatów lub obrazów ściennych.

Odpowiednio dobrany obraz lub ich zestaw mogą stworzyć wyjątkowy klimat pomieszczenia, podkreślając jego kolorystykę i styl.

Jeszcze kilkanaście lat temu plakaty ścienne postrzegane były raczej wyłącznie jako element dekoracji pokoju nastolatka. Dziś mogą stanowić ekstrawagancką lub elegancką ozdobę klasycznego wnętrza. Co więcej, obecności obrazów ściennych i plakatów nie trzeba ograniczać wyłącznie do salonu – obecnie na rynku znaleźć można bowiem wiele niezwykłych i ciekawych wzorów, które z powodzeniem mogą stanowić także element ozdobny, sypialni, pokoju gościnnego, kuchni, a nawet łazienki.

Obrazy i plakaty na ścianę – jaki motyw dekoracyjny wybrać?

Szeroki wybór obrazów ściennych oraz plakatów, jaki można obecnie znaleźć w sklepach, sprawia, że wybranie spośród nich najciekawszych i najlepiej dobranych do danego wnętrza motywów nie powinno stanowić żadnego problemu. A jakie motywy ściennych dekoracji należą obecnie do najbardziej popularnych? Są to przede wszystkim różnego rodzaju pejzaże, przedstawiające piękne i imponujące widoki obrazy, góry, gęste lasy, rozległe morza oraz wąskie górskie potoki. Tego typu obrazy są wyjątkowo uniwersalne i doskonale sprawdzają się we wnętrzu o niemal każdym wystroju. Krajobrazy najczęściej trafiają na ściany w salonie, jednak równie dobrze sprawdzają się także w sypialni – zwłaszcza jeśli należy ona do prawdziwego konesera piękna przyrody.

Popularne są także różnego rodzaju mapy. Zazwyczaj są to plakaty lub obrazy przedstawiające minimalistyczny układ ulic danego miasta. Plakaty w formie map to coraz popularniejsza dekoracja nowoczesnych wnętrz. Motyw ten świetnie sprawdza się w przypadku jasnych pomieszczeń, utrzymanych w spokojnych tonach.

Bardzo chętnie wybierane są także obrazy i plakaty z motywem filmowym lub książkowym oraz plakaty w stylu vintage. Tego typu obrazy pozwalają na nadanie wnętrzu wyjątkowego, niepowtarzalnego wręcz klimatu. Co więcej, to właśnie plakaty w stylu vintage najczęściej trafiają nie tylko do salonu i sypialni, ale także na ściany w kuchni, a nawet w łazience. Podobną popularnością cieszą się również nowoczesne obrazy w stylu rysunkowym, proste, zabawne, nierzadko karykaturalne.

W świecie dekoracji ściennych niezwykle popularny stał się także jeszcze jeden motyw, czy raczej trend. Chodzi tu o niezwykle modny w ostatnich latach sposób przedstawiania danego obrazu nie na jednym, lecz na kilku osobnych plakatach, stanowiących jedną całość, podzieloną na kilka fragmentów. W ten sposób możliwe jest wyjątkowo ciekawe ozdobienie większej przestrzeni i nadanie dekoracji swoistej rytmiki – przyciągającej oko i intrygującej.

Plakaty i obrazy ścienne z górskim motywem to prosty sposób na ciekawe wnętrze. Wybór ich odpowiedniego motywu warto uzależnić od własnego gustu, jak również stylu i sposobu wystroju pomieszczenia, w którym ma się on znajdować. Pozwoli to na znalezienie obrazu, który najlepiej sprawdzi się w danym wnętrzu i nada mu niepowtarzalnego charakteru.