Jak dbać o włosy latem?

włosy

Lato to czas, kiedy szczególnie chce się wyeksponować włosy. Jednak słońce, wiatr oraz woda mogą je przesuszać, osłabiać i niszczyć. Jak dbać o włosy latem, żeby były pięknym dodatkiem do letniej stylizacji? Sprawdźmy je chronić!

Jak chronić włosy latem?

Latem włosy narażone są na niekorzystne działanie różnych czynników atmosferycznych. Wysoka temperatura, promieniowanie UV, wiatr i sól morska mogą je niszczyć i przesuszać, przez co stają się osłabione, kruche oraz tracą swój blask, kolor i objętość. Żeby uniknąć konieczności regeneracji włosów po lecie, najlepiej zadbać o ich odpowiednią pielęgnację także w jego trakcie.

Warto też pomyśleć o skorzystaniu z usług dobrego salonu fryzjerskiego i z możliwości rezerwacji  wizyty w różnych miastach online https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid. Specjaliści nie tylko zadbają o dobry wygląd włosów latem, ale też doradzą w kwestii ich pielęgnacji i doboru odpowiednich kosmetyków.

Na co zwrócić uwagę i jak dbać o włosy latem?

Właściwa pielęgnacja włosów latem to sposób na ich ochronę przed zniszczeniem. Dobrze jest nosić nakrycie głowy, a długie włosy właściwie upinać. Trzeba chronić je przed wysokimi temperaturami i szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Świetnie sprawdzą się w tym produkty z filtrami UV. Na lato dobrze wybierać delikatne, łagodne oraz naturalne szampony z racji, że latem włosy są myte częściej. Warto też pamiętać o właściwym odżywieniu i nawilżeniu – dobrym rozwiązaniem są olejki do włosów.

Nie do końca dobrym pomysłem jest suszenie włosów w słońcu, natomiast suszarka może je dodatkowo przesuszać. Lato także nie jest najlepszym czasem na farbowanie, kolor pod wpływem słońca może blaknąć. Jeżeli jednak już zdecydujemy się na koloryzację latem, trzeba włosy dobrze chronić i właściwie pielęgnować. Najlepiej udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, który dobierze właściwą farbę. Zapisać można się dzięki wygodnej aplikacji i zakupić w salonie kosmetyki https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.