Jak działa KombiSystem firmy Stihl do pielęgnacji zieleni?

pielęgnacja zieleni

Pielęgnacja zieleni oznacza przeprowadzenie w ogrodzie wielu, często czasochłonnych zabiegów. Sposobem na ułatwienie sobie pracy i jej znaczne przyspieszenie jest korzystanie z odpowiednich narzędzi. Nie zawsze jest to jednak proste, gdyż wiąże się ze znacznymi kosztami, a jednocześnie wymaga sporej ilości miejsca do przechowywania całego ekwipunku. Udaną próbą rozwiązania tego problemu jest stworzony przez firmę Stihl KombiSystem.

Czym jest KombiSystem?

KombiSystem to sposób na umożliwienie zakupu potrzebnych w ogrodzie narzędzi w przystępnej cenie. Jego twórcy doszli do wniosku, że podstawową przeszkodą w gromadzeniu potrzebnych do pielęgnacji zieleni narzędzi jest ograniczona ilość miejsca oraz związane z tym koszty. Ponieważ jednym z najdroższych elementów każdego urządzenia jest silnik, inżynierowie postanowili oddzielić go od części roboczej. KombiSystem Stihl daje więc możliwość zakupu jednostki napędowej oraz współpracujących z nią narzędzi niezależnie. Plusem jest także fakt, że do przechowywania sprzętu będzie konieczna znacznie mniejsza przestrzeń.

Jednostki napędowe do KombiSystemu Stihl

Jednostki napędowe do systemu nazywane KombiMotorami są wyposażone w szybkozłącze pozwalające na błyskawiczne podłączanie potrzebnych narzędzi. Mają też wygodne uchwyty ułatwiające operowanie sprzętem. Najniższą mocą dysponuje KM 56 R-CE, osiągający 0,8 kW przy pojemności silnika 27,2 cm3 o masie 4,3 kg. Urządzenie dysponuje elektronicznym układem zapłonowym, oraz specjalną sprężyną zwiększającą siłę uzyskiwaną za pomocą linki rozruchowej. Jednostka KM 94 R-CE to moc 0,9 kW i masa 4 kg, a także system EcoSpeed z regulacją obrotów przy uchwycie. Model KM 131 R ma moc 1,4 kW oraz ciężar 4,4 kg. KMA 130 R to model akumulatorowy działający w systemie AP. Nowszy model KMA 135 R daje możliwość montażu akumulatora bezpośrednio na urządzeniu.

Narzędzia do KombiSystemu Stihl

Narzędzia przeznaczone do współpracy z KombiSystemem Stihl to kosa FS, krawędziarka FCB, nożyce do zarośli FH, nożyce do żywopłotu na wysięgniku proste HL 0° lub kątowe HL 145°, a także podkrzesywarka HT. Dostępne są również nożyce obrotowe do usuwania chwastów RG, walec zamiatający KW oraz szczotka zamiatająca KB. Do systemu można włączyć glebogryzarkę BF, jak również dmuchawę BG. Do urządzeń można też dokupić ergonomiczny system nośny oraz przedłużki.

Wszystkie przystawki bardzo ułatwiają pielęgnację ogrodu. W sezonie jesiennym najczęściej używane są nożyce do żywopłotu, podkrzesywarka do chirurgii drzew na większej wysokości oraz dmuchawa do liści. Użyteczna jest też szczotka do zamiatania dużych powierzchni np. podjazdów, parkingów. W sezonie zimowym doskonale sprawdza się ona do odśnieżania. Warta uwagi jest także przystawka RG-KM do cięcia grubej jesiennej trawy oraz oczyszczania zarośli z roślin włóknistych jak przerośnięte pokrzywy, osty czy piołuny.

Wszystkie elementy wchodzące w skład KombiSystemu – napędy KombiMotor, narzędzia oraz akcesoria można kupić w firmie Pro-Tech. Specjalizuje się ona w sprzedaży sprzętu i narzędzi ogrodniczych marki Stihl.