Jak ubrać się na rower wiosną?

Jak ubrać się na rower wiosną?

Wiosna to idealny czas, aby wyciągnąć z piwnicy lub garażu rower, odkurzyć go, sprawdzić jego sprawność i zacząć z niego korzystać na co dzień. Niezależnie od tego, czy zamierzamy jednośladem dojeżdżać do pracy, na uczelnię, do szkoły czy też od czasu do czasu zwiedzać na nim okolice, aby czuć się komfortowo, powinniśmy zadbać o odpowiedni ubiór. Jak ubrać się na rower wiosną? Podpowiadamy.

Jakie ubrania wybrać na rower wiosną?

Wiosną, często pogoda jest jeszcze kapryśna. Jednego dnia może być bardzo ciepło, prawie tak jak w lecie. Kolejnego jednak temperatura na zewnątrz może wynosić jedynie kilka stopni. Z tego powodu, tak istotne jest, aby każdego dnia, wybierając się na rower, ocenić warunki pogodowe i zdecydować, jakie ubranie zapewni nam właściwą ochronę i komfort termiczny. 

Bez wątpienia jednak, podczas jazdy na jednośladzie doskonale sprawdza się https://www.nessi-sport.com/odziez-outdoorowa. Pamiętajmy również, że nie tylko temperatura, ale także wiatr wpływają na odczucie zimna. Co więcej, jeżeli rowerem zamierzamy podróżować na przykład do pracy, powinniśmy być zabezpieczeni w razie, gdyby pod koniec dnia pogoda diametralnie się zmieniła.

Długie spodnie czy krótkie spodenki na rower wiosną?

Mimo że dolne partie ciała zazwyczaj są mniej narażone na zmieniającą się pogodę, to zwłaszcza osoby, które zmagają się z reumatyzmem, powinny szczególnie dbać o swoje kolana. Dlatego na przykład po krótkie https://www.nessi-sport.com/spodenki-rowerowe należy sięgać dopiero, wtedy kiedy temperatura wynosi powyżej 15 stopni Celsjusza. Jeśli na zewnątrz jest chłodniej, wówczas lepiej postawić na długie spodnie. 

Wiosną podczas przejażdżek rowerowych doskonale sprawdzają się też legginsy. Dostępne są w szerokiej gamie nie tylko wzorów czy kolorów, ale również grubości. Dlatego jeżeli na zewnątrz jest dość ciepło, możemy postawić na cieńsze modele. Jeśli jednak danego dnia pogoda nie jest zbyt łaskawa, lepiej ubrać ocieplane legginsy.

Co na rower wiosną? Kurtkę, bluzę czy koszulkę? 

Jeżeli pogoda jest ładna, a temperatura przekracza 15 stopni, wówczas możemy ubrać koszulkę termoaktywną, a na nią jedynie bluzę lub bezrękawnik. Jeżeli nie mamy specjalnej sportowej bluzy, wówczas bardzo istotne jest, aby mieć na sobie bieliznę termoaktywną. Jeśli jednak na zewnątrz jest chłodniej, wtedy wybierając się na rower, powinniśmy ubrać kurtkę. Musi być ona wykonana z odpowiednich materiałów. Bardzo istotne jest, aby z jednej strony były one wiatroszczelne, z drugiej jednak by były oddychające i odprowadzały wilgoć na zewnątrz.