Jak wybrać chlebak, pojemniki i inne akcesoria kuchenne?

chleb

Urządzanie kuchni zazwyczaj kojarzy nam się z zakupem mebli czy sprzętu AGD. Nie możemy jednak zapominać o drobiazgach, które również okazują się niezbędne. Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez chlebaka, pojemników czy deski do krojenia. Warto więc dobrze zastanowić się przed ich zakupem, aby właściwie spełniały swoją funkcję.

Najważniejszą rolę podczas wyboru akcesoriów kuchennych odgrywa oczywiście materiał wykonania. W miarę możliwości, warto decydować się na surowce naturalne. Najważniejsze jednak, żeby przybory pochodziły od zaufanych producentów i nie zawierały substancji szkodliwych dla zdrowia np. tzw. PAA, czyli pierwszorzędowych aminów aromatycznych. Warto wziąć pod uwagę, że związki, znajdujące się w akcesoriach kuchennych, mogą przedostawać się do żywności.

Przybory do kuchni z reguły nie są zbyt kosztowne. Mimo wszystko, warto wziąć pod uwagę jakość i wytrzymałość. Lepiej więc stawiać na produkty od zaufanych producentów, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Takie akcesoria będą wydajniejsze i posłużą nam przez dłuższy czas. Dobrym przykładem jest ceramiczna deska do krojenia. Stanowi doskonałą alternatywę dla akcesoriów z tworzyw sztucznych, które co prawda są tanie, ale też szybko się niszczą.

Praktyczny chlebak z zestawem pojemników

W każdej kuchni powinien też znaleźć się chlebak. Przechowywanie w nim pieczywa sprawia, że dłużej jest świeże i smaczne. Dużą popularnością cieszą się chlebaki z naturalnych materiałów: drewna i bambusa. Przepuszczają powietrze, dzięki czemu zapewniają odpowiednie warunki do przechowywania chleba, w których pleśń i inne drobnoustroje rozwijają się znacznie wolniej.

Na rynku dostępne są też liczne chlebaki z dodatkowymi funkcjami. Zdarza się, że w zestawie znajduje się deska do krojenia lub chlebak otwiera się z dwóch stron. Bez trudu znajdziemy również praktyczne zestawy akcesoriów kuchennych, dzięki którym stworzymy spójny wystrój. Doskonałym przykładem takiego produktu jest chlebak z zestawem pojemników. Tego typu zestaw świetnie sprawdzi się w każdej kuchni. W skład kompletu wchodzą chlebak oraz praktyczne pojemniki, w których możemy przechowywać produkty sypkie. Zestaw jest dopasowany pod względem materiału i kolorystyki, dlatego elegancko się prezentuje. Warto wziąć pod uwagę, że trudno jest samodzielnie skompletować akcesoria kuchenne tak, żeby idealnie do siebie pasowały. Producenci używają różnych materiałów i barwników. Lepszym rozwiązaniem będzie więc zakup gotowego kompletu.

Podczas wyboru akcesoriów kuchennych, warto kierować się przede wszystkim jakością. Nie powinniśmy więc liczyć na pozorne oszczędności, ale wybierać wytrzymałe produkty znanych producentów.