Jak wybrać hotel na konferencję biznesową?

hotel na konferencję biznesową

Hotel to idealne miejsce na zorganizowanie konferencji czy wyjazdu służbowego dla pracowników firmy. To przestrzeń, w której można połączyć efektywną pracę z wypoczynkiem. Pracownicy i goście takiego wydarzenia na pewno docenią pobyt w eleganckim hotelu, smaczne jedzenie i profesjonalną salę. Zobacz, czym się kierować podczas wyboru najlepszego miejsca.

Hotel na konferencje – na co zwrócić uwagę?

Organizując konferencję w hotelu, warto sprawdzić to miejsce pod wieloma względami. Liczy się oczywiście wygląd tego miejsca, ale i kilka innych aspektów.

  • Pokoje – jeśli konferencja obejmuje więcej niż jeden dzień, goście muszą mieć zapewnione noclegi. Warto sprawdzić, czy ilość pokoi jest wystarczająca i czy w ofercie są pokoje jednoosobowe.
  • Menu – niezależnie od tego, czy wydarzenie trwa jeden dzień, czy więcej, goście muszą mieć zapewniony posiłek. Warto upewnić się, że menu jest smaczne, zróżnicowane i dostosowane do osób, które np. nie jedzą mięsa albo są na innej diecie. W trakcie kongresu hotel powinien zapewnić gościom kawę, herbatę i napoje.
  • Udogodnienia – w hotelu powinien być zapewniony bezprzewodowy Internet, a w pokojach klimatyzacja.
  • Strefa relaksu – często wyjazd na konferencję łączy się także z odpoczynkiem. Warto, by po męczącym dniu pracownicy mogli wybrać się do strefy spa czy relaksu. Dobrym wyborem jest hotel z basenem albo siłownią.

Sala konferencyjna – klucz do udanego spotkania

Nade wszystko należy pamiętać, że kluczowym elementem dnia czy wyjazdu jest konferencja. To ona stanowi główny punkt programu, często trwa kilka godzin, musi więc odbywać się w komfortowych warunkach. Powinna być przestronna, aby wszyscy goście i prelegenci się zmieścili i nie tłoczyli w zbyt ciasnym pomieszczeniu. Jeśli konferencja jest raczej kameralna, dobrze byłoby zorganizować ją z kolei w sali niezbyt dużej – w innym razie duża przestrzeń spowoduje dystans. Organizatorzy powinni zadbać o odpowiednie nagłośnienie i bezawaryjny sprzęt – brak mikrofonu, niedziałające głośniki czy inne usterki techniczne potrafią zepsuć całe wydarzenie. Sala konferencyjna to wizytówka organizatorów imprezy – to tam odbywa się merytoryczna część spotkania, dlatego to właśnie to miejsce jest szczególnie ważne.

Jeśli na kongres zaproszeni będą goście z wielu miast, warto wybrać hotel, który ma dogodną lokalizację. Uczestnicy konferencji powinni mieć możliwość wygodnie przyjechać i wrócić z wydarzenia. Jednym ze świetnie skomunikowanych, a dodatkowo oferujących wysoki standard hoteli jest Hotel Sleep we Wrocławiu.