Jak wybrać salę weselną na Śląsku

sala weselna

Nadchodząca wiosna i lato to początek sezonu weselnego. Najważniejszą decyzją w organizacji wesela jest oczywiście wybór odpowiedniego miejsca. Postaramy się podpowiedzieć dziś na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy wyborze sali na ten najważniejszy wieczór w życiu każdej pary.

Przestrzeń

Pod tym hasłem kryje się nie tylko liczba miejsc siedzących dostosowana do liczby gości. Przestrzeń to też uwzględnienie miejsca przeznaczonego do tańca, jeśli przewidujemy zabawę taneczną. Warto wziąć pod uwagę, czy goście zapraszani są w towarzystwie dzieci, a jeśli tak to wypada zapewnić najmłodszym kącik do zabawy. Szczególnie ważnym aspektem może być obecność miejsc noclegowych tak dla pary młodej, jak i dla gości. Warto zorientować się też czy sala zapewnia miejsce i posiłki dla zespołu lub DJ-a. Wreszcie przestrzeń to też okolice sali, jej położenie i obecność ewentualnego ogrodu do dyspozycji weselników. Zwróćmy też uwagę czy sala posiada klimatyzację, co jest szczególnie istotne latem.

Catering

Zanim wybierzemy salę, warto zapoznać się z proponowanym menu. Liczy się tu liczba podawanych dań i forma podania – czy serwowane będą do stołu czy jako szwedzki bufet. Jeśli chcemy zapewnić gościom dodatkowe dania w postaci na przykład stołu wiejskiego lub kącika słodkości, należy ustalić to z obsługą sali, gdyż nie wszędzie uzyskamy taką możliwość. Nie każda sala musi też wyrazić zgodę na dania zamówione z zewnątrz. Ustaleniom podlega też liczba i rodzaj napojów – wszystko to powinno być zawarte w umowie z wybieraną przez nas salą.

Atrakcje

Jeśli bierzemy pod uwagę obecność dodatkowych atrakcji jak budka fotograficzna lub usługi barmana, upewnijmy się że sala wyraża na to zgodę i zapewnia miejsce odpowiednie do naszych życzeń. Warto też ustalić z salą takie kwestie jak oświetlenie odpowiednie dla fotografa lub kamerzysty (lub nastrojowe oświetlenie na pierwszy taniec) oraz ewentualna obecność suchego dymu. Każdy szczegół ma znaczenie tego dnia, dlatego należy zadbać, by wybrana przez nas sala dopuszczała wszystkie aspekty naszego planu.

Wybór odpowiedniej sali nie jest łatwą decyzją, jeśli chcemy by wieczór ślubu i wesela był wyjątkowy. Pomocy możemy szukać w rankingach sal weselnych na Śląsku dostępnych na przykład https://dawidzielinski.com.pl/sale-weselne-slask. W podobnych spisach znajdziemy mnóstwo wskazówek na co zwrócić uwagę i czym charakteryzują się różne śląskie sale. Informacje te ułatwią wybór miejsca najlepiej dostosowanego do naszych potrzeb, tak by zapamiętać ten dzień na długo – oczywiście w pozytywny sposób!