Jak wyczyścić skórki zalane hybrydą?

hybrydy

Obecnie coraz popularniejsze stało się wykonywanie manicure hybrydowego we własnym zaciszu domowym.

Nie oszukujmy się, że nie jest to zbyt skomplikowane zadanie, a jedyne czego potrzebujemy to odpowiednia lampa LED lub UV, ulubiony lakier, bazę, a także top i cleaner. W związku z tym, wiele pań zainspirowanych możliwością samodzielnego zadbania o własne paznokcie, próbuje swoich sił w manicure hybrydowym. Niestety jednak, bez względu na to jakie środki ostrożności zostaną zachowane, wystarczy chwila nieuwagi, by lakier hybrydowy zalał skórki, co nie wpisuje się w realia estetycznego manicure. Jak więc wyczyścić skórki zalane lakierem hybrydowym? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z portalem Pazuromaniaczki.pl!

Co będzie nam potrzebne by usunąć lakier hybrydowy ze skórek?

Zanim przejdziemy do omówienia sposobów odnośnie tego, jak można uratować skórki zalane lakierem hybrydowym, warto wiedzieć, czego będziemy potrzebować. Okazuje się, że wcale nie będziemy musiały wychodzić na zakupy ze skórkami zalanymi lakierem hybrydowym, bo większość produktów, z pewnością mamy już w domu. Tak więc co będzie nam niezbędne by wyczyścić skórki? Otóż:

  • przygotujmy kilka ręczników papierowych
  • aceton
  • pędzelek do paznokci- najlepiej sprawdzą się modele skośnie ścięte
  • krem do dłoni- odpowiednia pielęgnacja to podstawa!

Jak wyczyścić skórki z lakieru hybrydowego? – sposób 1

Jak zmyć hybrydy? Pierwszy sposób na to jak wyczyścić skórki jest niezwykle prosty. Na samym początku należy dać paznokciom dobrze wyschnąć. Nie chodzi tu jedynie o sam moment utwardzenia ich w lampie, ale o odczekanie około 15-20 minut od nałożenia i utwardzenia ostatniej warstwy. Wówczas przygotujmy sobie miskę z ciepłą wodą, w której będziemy moczyć nasze dłonie przez kilka minut. Można śmiało powiedzieć, że to właśnie ciepła woda jest jednym z najprostszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych metod, które pozwolą nam szybko i skutecznie usunąć nadmiar lakiery hybrydowego ze skórek. Po namoczeniu dłoni, wystarczy przy pomocy szczoteczki lub gąbeczki delikatnie wyszorować skórki i gotowe. Pamiętajmy, by po takim zabiegu nałożyć krem na dłonie i wmasować jego niewielką ilość właśnie w skórki.

Czyszczenie skórek z lakieru hybrydowego – sposób 2

Drugim sposobem jest wykorzystanie acetonu i pędzelka. Warto przygotować się na dość mocny zapach tego specyfiku i co więcej, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni. Warto więc rozłożyć kilka ręczników papierowych na stole, a następnie do niewielkiego pojemnika lub nawet nakrętki wlać niewielką ilość acetonu. Wówczas koniecznie będzie posłużenie się skośnym pędzelkiem. Należy delikatnie zamoczyć go w acetonie- przy czym nadmiar specyfiku warto odcisnąć o brzeg nasadki. Kolejno przeciągamy pędzelek po krawędziach paznokci- skórkach, a po każdym przeciągnięciu koniecznie pamiętajmy o wyczyszczeniu pędzelka w ręcznik papierowy. Ten proces powtarzamy do momentu, w którym nasze skórki będą czyste, a manicure będzie prezentował się idealnie. Warto wspomnieć również o tym, że skośny pędzelek będzie idealny do czyszczenia skórek z lakieru hybrydowego ponieważ jego włosie jest mocno szpiczaste, a także elastyczne. To właśnie dzięki tym czynnikom niezwykle łatwo będzie nam uzyskać precyzyjną i gładką linię, co jest niemożliwe w przypadku wacików lub innych rodzajów pędzli. Pamiętajmy również, by po skończonym czyszczeniu wypłukać pędzelek w ciepłej wodzie, w przeciwnym razie aceton usztywni jego włosie.

Jak uniknąć zalania skórek lakierem hybrydowym?

Jeśli nie chcemy wdychać oparów acetonu, a także nie chcemy poświęcać czas na zabawę i czyszczenie skórek pędzelkiem, to warto zakupić gumę do skórek. Jest to produkt dedykowany tym paniom, które chcą skutecznie chronić swoje skórki przed zalaniem ich lakierem hybrydowym. Jest to produkt profesjonalny, jednak przeznaczony jest on również dla osób początkujących do użytku domowego. Wystarczy zaaplikować produkt na skórki przy pomocy pędzelka dołączonego do buteleczki, a następnie wykonać manicure hybrydowy. Guma do skórek jest produktem peel off, więc po utwardzeniu paznokci w lampie wystarczy ją po prostu zerwać ze skórek przy pomocy pęsety. Ten produkt tworzy szczelną powłokę i skutecznie nie dopuści do zalania skórek lakierem hybrydowym.