Jak zakładać peruki, aby były niewidoczne?

peruka

Peruka może świetnie wyglądać na głowie każdej osoby, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio założona. Najważniejsze okazuje się jej odpowiednie mocowanie. Jeśli będzie wykonane poprawnie, nikt nawet nie zauważy wyrobu. Nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. W poniższym artykule podpowiadamy, jak zakładać perukę, aby była niewidoczna. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Dostępne obecnie na rynku peruki można z łatwością założyć na głowę i nikt nie powinien mieć z tym problemu. Takie wyroby najczęściej są noszone przez osoby, którym zależy na szybkiej zmianie wizerunku lub przez chorujących na schorzenia powodujące wypadanie włosów. W tym drugim przypadku zakładanie peruki jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ nie trzeba zwracać uwagi na swoją fryzurę.

Jak się przygotować do założenia peruki?

Jeśli masz swoje włosy, zwłaszcza długie, powinnaś je odpowiednio związać przed założeniem peruki. W tym celu najlepiej sprawdzi się warkocz. Konieczne jest bowiem ujarzmienie wszystkich kosmyków, aby nie były widoczne spod wyrobu. Możesz też zaczesać je starannie do tyłu, ale w przypadku długich włosów zdecydowanie lepiej sprawdzi się dobierany warkocz. Najlepiej, aby był zapleciony od samego czoła, dzięki czemu żadne włoski nie będą wystawały wokół twarzy.

Niezależnie od tego, czy włosy będą związane, czy gładko zaczesane do tyłu, powinny być równomiernie rozłożone na całej głowie. Warkocz z grubych włosów można ułożyć wzdłuż głowy i przypiąć go wsuwkami. To sprawi, że na głowie nie powstaną żadne nierówności. Natomiast upięcie z cienkich włosów najlepiej zwinąć w rulon i schować nad karkiem. Warto użyć cienkiej i elastycznej gumki, aby zajmowała jak najmniej miejsca  mówi doradca klienta pracujący w sklepie z perukami Świat Peruk.

Szybki sposób na założenie peruki

Po upięciu lub wygładzeniu włosów można przystąpić do zakładania peruki. Sprzedawane obecnie wyroby posiadają w zestawie specjalne siateczki, które jako pierwsze należy nałożyć na głowę w przypadku, gdy posiadamy swoje włosy. Taki produkt trzeba założyć gumką do dołu. Dokładnie włóż pod siateczkę wszystkie wystające włoski. Nie pozwól, aby cokolwiek pozostało na zewnątrz, jeśli zależy Ci na świetnym efekcie. Następnie ściągnij siateczkę w taki sposób, aby kończyła się idealnie z linią włosów. Jej końcówkę możesz mocno naciągnąć do dołu, żeby możliwe było włożenie tego fragmentu pod gumkę.

Na tak przygotowaną głowę zacznij zakładać perukę. Jej nakładanie należy rozpocząć od góry, czyli od czoła. Wykonanie tej czynności nie powinno sprawiać żadnych problemów, ale rób to ostrożnie. Wszystkie modele peruk posiadają regulację obwodu, co pozwala odpowiednio naciągnąć produkt. Najważniejsze jest dopilnowanie, by wyrób zaczynał się na głowie równo z linią prawdziwych włosów. Po założeniu naturalnej peruki należy odnaleźć dwa twarde punkty po bokach peruki, które umożliwiają poprawne umiejscowienie peruki na głowie. Punkty te powinny znajdować się równolegle do siebie w okolicy uszu. Po ułożeniu peruki wystarczy sprawdzić delikatnie palcami, czy czepek peruki nie zawinął się na karku. Na sam koniec pozostaje tylko ujarzmienie fryzury, która w trakcie zakładania mogła się zburzyć.