Jak znaleźć dobrego stomatologa w Krakowie?

stomatolog

Niezależnie od tego, czy interesuje nas stomatologia zachowawcza i zabiegi higienizacyjne, czy kompleksowe leczenie starszych ubytków, a może stomatologia estetyczna, mamy prawo oczekiwać, że czeka nas nie tylko bezbolesne leczenie, lecz przede wszystkim leczenie skuteczne, dobrane do konkretnych potrzeb, profesjonalne. Jak znaleźć takiego stomatologa?

Stomatolog Kraków — jak go znaleźć?

Indywidualne podejście, doświadczenie, profesjonalizm, nowoczesny sprzęt i sięganie po najnowsze rozwiązania z zakresu stomatologii — w skrócie mniej więcej tego oczekujemy, kiedy myślimy dentysta Kraków. Znalezienie jednak osoby i gabinetu, który w pełni odpowie na te oczekiwania, nie jest wbrew pozorom takie proste. Zresztą bardzo dobrze widać, że naprawdę dobry gabinet dentystyczny ma zajęte terminy na wiele tygodni do przodu. Szukać dentysty w Krakowie warto przede wszystkim z polecenia, kierując się opiniami innych, a także informacjami, jakie można znaleźć na stronie takiego gabinetu.

Czym wyróżnia się profesjonalne podejście? 

Nie ma znaczenia, czy chcemy się pozbyć kamienia nazębnego, czy interesuje nas stomatologia estetyczna, czy mamy poważne ubytki w zębach połączone ze skomplikowanym ułożeniem nerwów wokół zębów, co utrudnia przeprowadzenie zabiegu. Do naszych zębów dopuszczamy przede wszystkim wykwalifikowanych specjalistów. Leczenie stomatologiczne błyskawicznie się rozwija, jeśli chcemy więc korzystać z najnowszych jego osiągnięć, musimy postawić na lekarzy, którzy nie tylko zdobyli dyplom, ale cały czas się kształcą. Dzięki temu zarówno stomatologia zachowawcza, jak i rozbudowany plan leczenia przygotowany przez nich ma szansę być idealnie dobrany do potrzeb pacjenta, stanu zdrowia jamy ustnej, a często także możliwości finansowych. Koszty leczenia w centrum stomatologicznym potrafią dzisiaj nieprzyjemnie zaskoczyć. Profesjonalne podejście polega także na tym, by pacjentowi zaproponować konkurencyjne rozwiązania (oczywiście o ile jest taka możliwość), uświadomić go w sprawie zalet i wad konkretnego podejścia, ale i kosztów z nim związanych.

Gabinet stomatologiczny dzisiaj

Dzisiaj w gabinecie stomatologicznym wykonuje się:

  • zabiegi profilaktyczne i higienizacyjne, 
  • leczenie ubytków próchnicowych, 
  • leczenie kanałowe (endodoncja),
  • leczenie ortodontyczne,
  • zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, 
  • zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, 
  • implantologię, 
  • protetykę,
  • wybielanie zębów,
  • zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. 

Oczywiście nie każdy gabinet musi oferować implantologię czy ortodoncję, natomiast przed rozpoczęciem leczenia stomatolog powinien wskazać optymalny zakres ingerencji, a także określić, czy wszystkie metody leczenia można zrealizować w tym samym gabinecie. Rozwiązanie takie jest oczywiście najwygodniejsze i najbardziej komfortowe dla pacjenta, ponieważ daje mu poczucie kompleksowej opieki. Uzupełnia je możliwość wykonania na miejscu, właściwie “od ręki” tomografii i RTG zębów. Tak jest na przykład w https://dent-krakow.pl/

Leczenie kanałowe i co jeszcze?

Dzisiaj leczenie stomatologiczne bywa naprawdę bardzo zaawansowane i nie kończy się na leczeniu kanałowym. Możliwości jest naprawdę wiele. Jest to bardzo dobra sytuacja, ponieważ w wielu sytuacjach pozwala ocalić nasze własne zęby, w innych — za pomocą mostów, koron, implantów uzupełnić ubytki, które potem mogłyby przyczyniać się do powstawania wad zgryzu i wielu innych problemów. Od stomatologa oczekiwać jednak należy, że na każdym etapie leczenia konsultować z nami będzie swoje postępowanie, informować o możliwych dalej krokach, cenie zabiegów, ich zaletach lub ewentualnych wadach.