monitor Samsung

4k monitor isolated on white

Aby wykorzystać lepiej potencjał najnowszych kart graficznych, warto postawić na monitor 4K. Samsung ma w swojej ofercie wiele modeli wspierających taką rozdzielczość – oto wybrane propozycje, które sprawdzą się zarówno w pracy, jak i w grach.

Monitor 4K Samsung – szybki czas reakcji i szczegółowy obraz

Dlaczego warto postawić na monitor 4K? To przede wszystkim możliwość dostrzeżenia więcej detali w grach, filmach i serialach – rozdzielczość 4K to aż czterokrotnie więcej pikseli niż w przypadku Full HD. Dzięki temu najnowsze tytuły będą wyglądać lepiej. Co więcej, wyższa rozdzielczość przekłada się także na więcej miejsca do wykorzystania na ekranie – w efekcie praca z wykorzystaniem monitora 4K może być znacznie wydajniejsza.

Rozdzielczość 4K powinna także iść w parze z rozwiązaniami, które zapewniają odpowiednie odwzorowanie kolorów i pozwalają zachować płynność obrazu. Tego typu funkcje można znaleźć w urządzeniach takich jak monitor 4K Samsung UE590D o przekątnej 28 cali. Technologia AMD FreeSync odpowiada za synchronizację ekranu z kartą graficzną, dzięki czemu można zmniejszyć ryzyko problemów takich jak stuttering czy rozrywanie obrazu. Liczba możliwych do wyświetlenia kolorów wynosi aż 1 miliard, co w parze z rozdzielczością 4K sprawia, że barwy mogą być lepiej odwzorowane z zamysłem twórców treści.

Czy monitor 4K Samsung sprawdzi się w pracy?

Monitory 4K to odpowiednie rozwiązanie nie tylko pod kątem filmów czy gier. Przy zastosowaniu technologii ograniczających zmęczenie wzroku tego typu urządzenia doskonale nadają się także do codziennej pracy. Mowa o opcjach takich jak tryb Eye Saver (zmniejszona emisja światła niebieskiego, które może zakłócić rytm dobowy i powodować większe zmęczenie) oraz Flicker Free (ograniczenie migotania obrazu). Dodatkowo spora rozdzielczość zapewnia możliwość obsługi kilku programów jednocześnie, a tryb Picture-by-Picture pozwala na podłączenie dwóch źródeł obrazu jednocześnie.

Monitor QLED 4K – wyjątkowe doznania wizualne

Podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanego modelu, monitor QLED 4K od Samsunga dzięki wysokiej rozdzielczości jest w stanie wyświetlić 4 razy więcej detali niż ekrany Full HD. W tym przypadku warto jednak zwrócić szczególną uwagę na sposób wykonania matrycy. Przy zastosowaniu technologii QLED możliwe jest przede wszystkim osiągnięcie jaśniejszego obrazu niż przy innych rozwiązaniach. Zużycie energii jest z kolei mniejsze, a ponadto ekrany tego typu nie są podatne na efekt wypalonych pikseli. Oferowany przez firmę Samsung monitor QLED 4K zapewnia także funkcje chroniące wzrok – Flicker Free i Eye Saver.

To wszystko sprawia, że wrażenia z filmów i seriali stoją na rewelacyjnym poziomie. Jak tego typu urządzenie wypada w grach? W tym przypadku sporym atutem jest bardzo niski czas reakcji matrycy, który wynosi zaledwie 1 milisekundę. Dzięki temu każdy ruch w grze jest wyświetlany z precyzją i płynnością, nawet przy wyjątkowo intensywnej akcji. Z tego względu monitor QLED 4K od Samsunga może być z powodzeniem wykorzystany zarówno do wyświetlania treści wideo, jak i grania w ulubione tytuły.

Artykuł powstał we współpracy Samsung