Jaki wybrać prezent dla twojego pupila?

prezent dla pupila

Niektórzy właściciele obchodzą urodziny swoich psów i kupują dla pupilów prezenty świąteczne, inni natomiast nie czekają na specjalną okazję do obdarowania merdających przyjaciół. Niezależnie od okoliczności, podczas wyboru prezentu warto pamiętać, że psy patrzą na świat nieco inaczej, niż my. Stylowe szelki oraz kolorowe miski na jedzenie z pewnością ucieszą nas, ale raczej pozostaną obojętne czworonogowi, który powita z radością smakołyki oraz zabawki. Z tego powodu powinniśmy zdecydować się na prezent dostosowany do potrzeb psa.

Czas – prezent numer jeden

Możemy kupić czworonogowi dowolną ilość misek, posłań i piłek, ale poświęcenie odrobiny czasu na wspólną zabawę będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem. Psy tworzą wyjątkowo mocną więź z człowiekiem i żadna ilość przedmiotów nie zastąpi pieszczot oraz bezpośredniego kontaktu. Zabawa z psem wpływa relaksująco zarówno na zwierzę, jak i człowieka, więc dobrze jest znaleźć 15 minut dziennie, aby zająć się naszym pupilem.

Gryzaki – smaczne zajęcie na długie godziny

Psy uwielbiają gryźć rzeczy, leży to w ich naturze, toteż warto wykorzystać ten nawyk, aby sprawić pupilowi smaczną niespodziankę. Szeroki wybór gryzaków pozwala znaleźć zabawki w praktycznie każdym kształcie w tym modele, które wydają dźwięki podczas zabawy. W zależności od materiału możemy zdecydować się na winylowe akcesoria lub przedmioty wykonane z naturalnych, jadalnych surowców. Ta druga opcja pozwala psu na całkowite zniszczenie gryzaka i jeszcze większą frajdę.

Posłanie – domem psa jest jego legowisko

Psy, podobnie jak ludzie, potrzebują swojego własnego zakątka, gdzie będą mogły w spokoju się zdrzemnąć lub odpocząć. Posłanie powinno znajdować się w ustronnym miejscu, aby czworonoga nie stresowały wizyty gości lub odgłosy codziennej krzątaniny, na przykład gwizdek czajnika. Przy wyborze legowiska najważniejszy jest rozmiar i wygoda. Dla dużych zwierząt lepiej sprawdzą się poduszki, miękkie kanapy natomiast w przypadku mniejszych psiaków dobrym wyborem będzie domek. Warto zwrócić uwagę na wodoodporne posłania, które ułatwią nam sprzątanie i skrócą suszenie legowiska.

Szarpak – aktywny wypoczynek dla psa

Instynkt łowiecki wciąż drzemie nawet w najłagodniejszych psach. Szarpak to idealny sposób, aby zapewnić naszemu czworonogowi okazję do aktywnego spędzania czasu. To idealny podarunek dla pełnych energii zwierzaków, które potrzebują ujścia dla swojej chęci zabawy. Podczas zakupu szarpaka należy zwrócić uwagę na wielkość – zabawka powinna być dobrana do rozmiarów naszego pupila, aby zapewnić mu wygodny chwyt zębami.

Kurtka dla psa – dodatkowa warstwa futra

Ubrania dla czworonogów to gorący temat wśród właścicieli, jednak psie kurtki to nie tylko kwestia mody. Zwierzęta o rzadkim podszerstku (np. dobermany, dalmatyńczyki, charty) gorzej znoszą niskie temperatury i mogą potrzebować dodatkowej ochrony przed mrozem. To samo dotyczy niektórych niewielkich ras, gdyż małe zwierzęta są znacznie bardziej narażone na wychłodzenie. Również starsze czworonogi oraz psy o osłabionej odporności wiele skorzystają na kurtce, która ochroni ich kręgosłupy i nerki przed zimnem.

Jedzenie – wybór oczywisty

Psy uwielbiają smakołyki – nie da się tego ukryć! Jeżeli chcemy sprawić naszemu czworonogowi niespodziankę, którą doceni z całego serca, warto odwiedzić sklep zoologiczny i wybrać jakiś unikalny przysmak. Ciekawą alternatywą może być samodzielne przygotowanie posiłku dla psa albo zakup soczystego kawałka mięsa.