Jakie buty pasują do spódnicy midi?

moda

Spódnice midi są prawdziwym hitem sezonu. Warto jednak pamiętać o tym, by dobrać odpowiednie elementy garderoby – w tym bluzkę oraz buty. Jakie obuwie będzie dobrze prezentować się ze spódnicą midi?

Spódnica midi i buty – jak dobrać?

Spódnice o średniej długości, czyli tzw. midi, to idealny wybór na wiele okazji. Zdecydowanie krótsze od modeli maxi zapewniają komfort poruszania się i pozwalają podkreślić nogi, a jednocześnie – będąc dłuższymi od spódnic mini – midi oferują odpowiedni, niewyzywający wygląd również w pracy czy podczas spotkań biznesowych.

Warto jednak pamiętać, że każdy rodzaj spódnicy, bez względu na długość, przykuwa uwagę do nóg. Modele midi mają to do siebie, że zestawione z nieodpowiednim rodzajem obuwia – mogą skrócić optycznie sylwetkę. Z jakimi typami butów warto zestawić ten typ spódnicy?

Szpilki to zawsze strzał w dziesiątkę

Spódnica midi zawsze będzie prezentować się doskonale w zestawieniu z butami na wysokim obcasie. Zdecydowanie lepszym wyborem są modele na tzw. szpilce (ewentualnie koturny): obuwie na szerokim obcasie sprawi, że nogi będą optycznie pogrubione, a ostateczny efekt nie będzie zadowalający.

A może czółenka?

Czółenka na obcasie mogą być dobrym wyborem dla tych pań, które nie czują się najlepiej w szpilkach. Niższy obcas zapewnia większy komfort, jednocześnie umożliwiając optyczne wydłużenie sylwetki. Jeżeli chcemy zdecydować się na czółenka na szerokim obcasie, warto zwrócić uwagę, by górna część buta była wycięta w kształt litery “v”: to pozwoli na optyczne wydłużenie nóg!

Jakie buty do spódnicy midi jesienią?

Jakkolwiek szpilki i czółenka z pewnością zadbają o odpowiedni wygląd całej stylizacji – trudno oczekiwać, że panie będą nosić je również jesienią czy zimą. W chłodniejszej części roku warto zdecydować się na botki, które pomogą zachować ciepło, a jednocześnie – odpowiednio dobrane – zadbają o to, by stylizacja prezentowała się dobrze.

Na co zatem warto zwrócić uwagę? Kwestią podstawową jest to, by botki przylegały do nogi. Jeśli będą charakteryzowały się luźnym fasonem, skrócą optycznie nogę, dając nie najlepszy efekt końcowy.

Baleriny do spódnicy midi – czemu nie!

Panie które nie przepadają za butami na obcasie, mogą zdecydować się również na baleriny. W takim przypadku warto jednak pamiętać o tym, by obuwie było wycięte w literę “v” i w miarę możliwości, charakteryzowało się właśnie takim, ostro zakończonym kształtem, który pomoże optycznie wydłużyć i wysmuklić nogi.

Jaki kolor butów?

Spódnice midi można łączyć z górną częścią garderoby na dwa sposoby: na zasadzie kontrastu lub dopasowania kolorystycznego. W pierwszym przypadku uzyskujemy odcięcie poszczególnych fragmentów stylizacji, a co za tym idzie – przykładowo przy baletkach może to doprowadzić do optycznego skrócenia sylwetki. W drugim z przypadków – nogi są wizualnie wydłużone bez względu na to, jaki rodzaj obuwia założymy.

Spódnice midi to niezwykle kobiecy element garderoby. Połączony z jednymi z butów opisanych powyżej – pomoże w stworzeniu niepowtarzalnej stylizacji!