Jakie kafelki do kuchni na ścianę?

kafelki do kuchni

Płytki na ścianie w kuchni to rozwiązanie łatwe w utrzymaniu czystości, trwałe, świetnie zabezpieczające przed wilgocią i posiadające mnóstwo rozwiązań co do koloru, wzoru, rozmiaru i kształtu. Dzięki temu wybór staje się niemal nieograniczony, co z jednej strony jest dobre, z drugiej natomiast powoduje poważny problem: co wybrać? Sprawdź i postaw na płytki trafione w dziesiątkę!

Jakie kafelki do kuchni na ścianę będą odpowiednie?

Do wyboru są cztery podstawowe rodzaje płytek, które mogą zostać położone jako kafelki do kuchni na ścianę. Jest to:

– tradycyjna, ceramiczna glazura pokryta szkliwem,

– podłogowa, kamionkowa terakota, która może zostać umieszczona zarówno na podłodze, jak i na ścianie,

– gres, czyli płytka poddana specjalnemu prasowaniu w celu uzyskania wytrzymałości i twardości,

– płytki szklane i wszelkiego rodzaju dekory, mozaiki i listwy, którymi podkreślić można poszczególne elementy kuchni.

Warto pamiętać, że niemal wszystkie rodzaje płytek można układać w różny sposób, np. pionowo czy w jodełkę, co dodatkowo wpływa na walory estetyczne całości. Do wyboru są również kafelki w różnych rozmiarach i kształtach.

Jak znaleźć idealne kafelki do kuchni na ścianę?

W obliczu tak ogromnego wyboru warto próbować go nieco zawęzić na podstawie uniwersalnych zasad dokonywania spójnych aranżacji. W stylu skandynawskim sprawdzi się biel i jasne kolory, w kuchni industrialnej doskonale wyglądać będzie zaś beton i czarne akcenty. Natomiast płytki drewnopodobne to pomysł trafiony niemal w każdym nowoczesnym stylu. Do aranżacji dodać można również dekory lub płytki z charakterystycznym wzorem jak np. patchwork czy styl marokański.

W małych kuchniach warto postawić na jasne kolory z połyskiem, które optycznie powiększą pomieszczenie. Dobrze będą tu wyglądały płytki o małych rozmiarach. Duże przestrzenie to natomiast idealne miejsce, gdzie świetnie wyglądać będą duże kafelki. Do kuchni na ścianę można wówczas wybrać płytki rektyfikowane, a fugę pomiędzy nimi zmniejszyć do minimum.

Nowoczesne płytki do kuchni na ścianę Opoczno

Dla tych, którym zależy na możliwie najpełniejszej i najdokładniejszej aranżacji, gdzie pod kątem stylu, faktury i odcienia pasują do siebie niemal wszystkie kafelki, naprzeciw wychodzą nowoczesne płytki do kuchni na ścianę Opoczno. To wiele różnych serii kolorystycznych, w ramach których do wyboru jest kilka interesujących opcji. Płytki te we wspólnym zestawieniu na podłodze, ścianie czy w ramach dekoracji i pojedynczych elementów stworzą wspólny, idealnie pasujący do siebie look. 

Zarówno płytki do kuchni na ścianę Opoczno, jak i dedykowane do nich terakoty, gresy, mozaiki, dekory i płytki szklane od lat cieszą się ogromną popularnością wśród zadowolonych klientów, którzy co kilka lat wracają po najnowsze, najwyższej klasy serie. Wśród dostępnych modeli płytek Opoczno wybrać można kafelki ekskluzywne, wyszukane i oryginalne w swoim wzornictwie, jak i propozycje, które z powodzeniem sprawdzą się we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach.