Jaki fotel do komputera dla dziecka w 2022 roku?

fotel do komputera dla dziecka

Krzesło do siedzenia przed biurkiem to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju każdego dziecka w wieku szkolnym. Dzieci spędzają wiele czasu przed biurkiem – podczas odrabiania lekcji i nauki, korzystania z komputera czy różnych form zabawy – dlatego zadaniem rodzica powinno być zapewnienie wygodnego, ergonomicznego fotela. Jakie krzesło dla dziecka wybrać w 2022 roku? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Jakie krzesło do komputera kupić dla dziecka?

Najlepszy fotel dla dziecka to taki, który nie tylko jest komfortowy, ale też daje solidne podparcie dla kręgosłupa. W wieku szkolnym ten element szkieletu dopiero się kształtuje i rozwija, a tendencja do przyjmowania nieprawidłowej pozycji prowadzi do różnych komplikacji, których konsekwencje bywają poważne. Wiele z nich daje o sobie znać dopiero w dorosłym życiu, dlatego warto podjąć kroki zapobiegawcze, aby uniknąć takiego ryzyka. Ludzki kręgosłup wygina się w kształt przypominający literę S, co ułatwia wykonywanie codziennych czynności poprzez równomierne rozkładanie obciążeń. Oparcie krzesła powinno być wyprofilowane w taki sposób, aby odpowiednio podpierać tę naturalną krzywiznę. Można wprawdzie osobno dokupić specjalną poduszkę, ale najlepiej poszukać fotela, który ma ją zintegrowaną z oparciem. Należy także pamiętać o tym, by krzesło było właściwie dopasowane do wzrostu dziecka. W przeciwnym razie przyjęcie ergonomicznej pozycji nie będzie możliwe.

Czy warto kupić dziecku fotel gamingowy?

Od pewnego czasu dużym zainteresowaniem cieszy się sprzęt dedykowany miłośnikom gier komputerowych, w tym specjalne fotele gamingowe. Czy warto wśród nich szukać właściwego krzesła dla dziecka? Jak najbardziej. To świetna alternatywa dla klasycznego krzesła obrotowego na kółkach. Różni się od niego nie tylko atrakcyjnym designem, ale także odpowiednio wyprofilowanym oparciem, z poduszkami dodatkowo podpierającymi najbardziej newralgiczne odcinki kręgosłupa, czyli szyjny i lędźwiowy. Na takim krześle można wygodnie oprzeć całe plecy i głowę, a liczne możliwości regulacji pozwalają dostosować je do własnych potrzeb. Wbrew swojej nazwie, fotel gamingowy nie musi służyć jedynie graczom. Sprawdzi się w każdej sytuacji, która wymaga dłuższego przebywania w pozycji siedzącej, a więc np. podczas odrabiania pracy domowej czy nauki do sprawdzianu.

Jakie krzesło gamingowe dla dziecka?

W 2022 roku w sprzedaży są dostępne niezliczone modele foteli gamingowych. Wybór należy, rzecz jasna, ograniczyć do produktów przeznaczonych dla dzieci. Standardowe modele są zbyt duże, przez co nie spełnią swojej funkcji. Siedzisko powinno znajdować się na takiej wysokości, by nogi siedzącego na nim dziecka były zgięte pod kątem prostym, a stopy opierały się o podłogę, natomiast oparcie musi pasować do kształtu pleców. W ofercie Kraken Chairs znajdują się modele przystosowane do potrzeb najmłodszych użytkowników, które poza rozmiarem nie ustępują w niczym fotelom gamingowym dla dorosłych.