Jakie okulary wybrać do pracy przed komputerem?

okulary

Spędzanie każdego dnia kilku godzin przed ekranem monitora czy smartfona nie tylko powoduje często łzawienie czy pieczenie oczu, ale po czasie może przyczyniać się nawet do powstania wady wzroku. Czy warto zatem zainwestować w kompletne okulary do komputera z antyrefleksem? Dowiedz się tego w poniższym artykule!

Dlaczego okulary niwelujące niebieskie światło to rozsądna inwestycja?

Obecne czasy zdominowane zostały przez urządzenia elektroniczne, które ułatwiają nam pracę, komunikację czy dostęp do rozrywki. Wiąże się to z nieustannym korzystaniem ze smartfona, komputera czy tabletu, zarówno w pracy, jak i czasie wolnym. Warto jednak wiedzieć, że niebieskie światło emitowane przez ekrany wymienionych urządzeń szczególnie niekorzystnie wpływają na nasz wzrok – oczy stają są nadwyrężone, często tym samym łzawiąc, piekąc, a nawet powodując bóle głowy. Chcąc uniknąć zaczerwienienia oczu i pozostałych nieprzyjemnych objawów, warto zaopatrzyć się w okulary ochronne, które idealnie sprawdzą się przed ekranem komputera. Wbrew pozorom, kompletne okulary do komputera z antyrefleksem są rozwiązaniem przeznaczonym nie tylko dla osób posiadających wadę wzroku. Doskonałą ochronę przed szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym zapewnią również okulary zerówki, których szkła wyróżnia wyłącznie powłoka antyrefleksyjna. 

Jakie szkła okularowe wybrać?

Przeznaczone do komputera okulary posiadają powłokę antyrefleksyjną, dzięki czemu skutecznie niwelują światło niebieskie emitowane przez ekrany komputerów. Doskonale sprawdzają się również w przypadku, gdy długie godziny spędza się w pomieszczeniu o sztucznym oświetleniu – dzięki odpowiedniej ochronie nie będą ci tak mocno jak dotąd doskwierać zmęczenie oczu czy suchość oczu. 

Szkła z powłoką antyrefleksyjną  będą zatem doskonałym rozwiązaniem dla osób spędzających wiele czasu przed ekranem komputera czy smartfona, zapobiegając powstawaniu dyskomfortu i dbając o zdrowie oczu. Osoby mające styczność ze światłem niebieskim mogą również zdecydować się na soczewki z powłoką Blue Control. Wyróżnia się ona tym, że nie tylko doskonale neutralizuje szkodliwe światło, ale też pogłębia czerń widoczną na ekranie komputera, poprawiając jednocześnie komfort widzenia. 

Kolejnym rodzajem szkieł są te o właściwościach antyelektrostatycznym. Ich właściwości sprawiają, że szkła nie przyciągają do siebie drobinek unoszących się w powietrzu, w tym kurzu, ograniczając tym samym potrzebę stałego czyszczenia okularów. Warto zaznaczyć, że okulary z soczewkami tego rodzaju posiadają również inną cenną zaletę: stanowią skuteczną ochronę przed promieniowaniem elekromagnetycznym, które emitowane jest przez klasyczne monitory CRT i jest wyjątkowo szkodliwe dla naszych oczu.