NABU – kontroluj poziom sebum aż siedem razy lepiej!

sebum

Przetłuszczająca się cera z nadprodukcją sebum to problem, z którym zmagają się nie tylko nastolatki. Na szczęście wystarczy 30 sekund, żeby móc aż siedem razy lepiej regulować poziom sebum. Pozna NABU, jedyny taki nano-nebulizer, który pozwoli Ci zadbać o skórę.

Sebum – dlaczego jest ważne?

Jeśli ktoś świadomie pielęgnuje skórę, to na pewno doskonale wie, czym jest sebum i jaką odgrywa rolę. Jest to naturalnie produkowana przez organizm mieszanka substancji lipidowych, wytwarzanych przez gruczoły łojowe umieszczone w skórze.

Czy jest ono nam w ogóle potrzebne? Tak! Sebum to naturalny środek, który chroni skórę przed nadmiernym wysychaniem oraz czynnikami zewnętrznymi. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy organizm produkuje go zbyt dużo.

Nadmiar sebum sprzyja powstawaniu nieestetycznych zmian skórnych. Powoduje zapychanie porów, przez co niestety nasila się problem z wypryskami. Skóra tłusta jest problematyczna w pielęgnacji, trzeba liczyć się ze świecącą strefą T, rozszerzonymi porami i wzmożoną produkcją łoju.

W trosce o zdrową cerę bardzo ważna jest oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta. Zadbać należy również o nawodnienie organizmu, oczyszczenie go i dobranie właściwej pielęgnacji. Na szczęście obecnie można liczyć na ogromny wybór kosmetyków przeznaczonych dla cery tłustej i trądzikowej.

Sebum a skóra sucha

Regulacja produkcji sebum jest kluczowa także dla skóry suchej. Dlaczego? Bo przy optymalnej produkcji sebum skóra jest zabezpieczona i nie traci tak szybko wilgoci. Dzięki temu na dłużej zachowuje właściwy poziom nawilżenia.

Jak powinna wyglądać poprawna pielęgnacja skóry tłustej?

Wiele osób mylnie uważa, że skoro ich cera jest tłusta, to nie wymaga już dodatkowego nawilżenia. Potrzebuje ona delikatnej pielęgnacji, a stosowanie wysuszających kosmetyków tylko potęguje problem. Bardzo ważna jest regulacja poziomu sebum, aby przeciwdziałać zatykaniu porów i powstawaniu wyprysków. Trzeba zadbać o odpowiednie oczyszczenie skóry każdego dnia, po czym jej nawilżenie, przywrócenie właściwego pH, złagodzenie stanów zapalnych. 

W kosmetykach nie powinny znajdować się żadne silne detergenty, które bardzo wysuszają skórę, wręcz ją ścierają, co tylko wzmaga wydzielanie sebum i zaburza naturalną warstwę hydrolipidową. Skóra staje się podatna na działanie czynników zewnętrznych. Należy postawić na delikatne środki bez detergentów. 

Cerę wystarczy myć rano i wieczorem. W ciągu dnia można pozbyć się tłustej warstwy na twarzy za pomocą bibułki matującej lub po prostu chusteczki higienicznej. Lepiej wystrzegać się kosmetyków zawierających alkohol, który niszczy mikroflorę chroniącą cerę przed drobnoustrojami i ją przesusza. 

NABU – serum stworzone także dla skóry tłustej

NABU stworzono z myślą o skórze dojrzałej, która wymaga dodatkowej porcji nawilżenia i działania skoncentrowanego na minimalizowaniu zmarszczek. To rozwiązanie sprawdzi się także przy skórze tłustej. Sebum dba o optymalne nawilżenie i zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień, dlatego jest tak ważne. NABU nawilża skórę, reguluje produkcję sebum i jest dostępne zawsze pod ręką – dzięki wygodnej formule aplikacji może być nakładane również na makijaż. Wystarczy stosować 3–4 razy dziennie, żeby móc zacząć się cieszyć efektami.

Wyniki badań NABU – aż siedem razy lepsza regulacja sebum!

Wyniki badań jasno pokazują, że NABU nie jest rozwiązaniem takim samym, jak inne – to produkt, który aż siedem razy lepiej pozwala kontrolować poziom sebum!

Badania przeprowadzone dnia 25 marca 2022 r. przez GBA POLSK Sp. z o.o. wykonano metodą połówkową. W tej metodzie na jednej stronie twarzy zastosowano NABU, a na drugiej użyto klasycznego kosmetyku. Następnie w regularnych odstępach czasu badano poziom produkcji sebum. Wyniki?

Rezultaty pokazały, że już po jednej godzinie NABU osiągnął poprawę o 36%, a inny kosmetyk zaledwie o 6%. To aż 600% różnicy – żaden inny produkt nie będzie w stanie tego Ci zapewnić.

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na pielęgnację skóry, także tłustej, wybierz NABU. To wysoko skoncentrowane działanie dla Twojej urody.