Kiedy szczególnie opłaca się wynajem wózka inwalidzkiego?

wynajem wózka inwalidzkiego

Współczesny świat wymaga od ludzi ciągłej aktywności nie tylko zawodowej, ale także dbania o swoje zdrowie i uprawiania sportu. Presji tej mogą ulegać również osoby starsze lub z powodów zdrowotnych narażone na urazy i kontuzje. Często w takich sytuacjach pojawia się konieczność korzystania z drogiego sprzętu rehabilitacyjnego, jednak ten nie zawsze jest dostępny lub nie odpowiada możliwościom finansowym.

Korzyści z wynajęcia sprzętu rehabilitacyjnego

O wynajęciu wózka inwalidzkiego, warto pomyśleć, kiedy ograniczenia w poruszaniu się nie mają charakteru stałego. W sytuacji, kiedy częściowe unieruchomienie i konieczność poruszania się na wózku, następuje po urazie lub zabiegu, jego kupno nie będzie szczególnie opłacalne. Wózki inwalidzkie często należą do artykułów dość kosztownych i trudno dostępnych. Dlatego kupując sprzęt rehabilitacyjny na krótki okres, można pozbawić dostępu do niego osoby, które mogą potrzebować go znacznie bardziej. Dlatego z powodów ekonomicznych, praktycznych, ale też etycznych warto skorzystać z oferty sklepów medycznych oferujących wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego, takich jak np. Sklep Medyczny Zdrowie.

Jak dobrze wybrać wózek inwalidzki?

Czynnikiem, który powinien decydować o wyborze wózka oraz wypożyczalni jest możliwie najbardziej szeroki zakres asortymentu. W procesie zdrowienia i powracania do sprawności ważne jest, aby sprzęt rehabilitacyjny był dopasowany do potrzeb i ciała pacjenta. Np. w przypadku osób, dla których szczególnie ważne jest zachowanie aktywności, pomimo częściowego unieruchomienia, można rozważyć wynajem wózka standardowego, napędzanego siła rąk lub terenowego. Taki model ma pokaźniejsze koła i pozwala na przemieszczanie się po nierównych powierzchniach. Dla osób o większych potrzebach odpowiednie mogą się okazać wózki stabilizujące, posiadające dodatkowe oparcia dla szyi i pleców, które pozwolą zachować odpowiednią postawę.

Korzyści finansowe związane z wynajmem wózka inwalidzkiego

Czynnikiem, który często determinuje konieczność wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego, są finanse. Dotyczy to przede wszystkim wózków elektrycznych, kiedy osoba z niego korzystająca ma problem z odpychaniem się rękami oraz innych bardziej zaawansowanych modeli. W takich przypadkach decyzja o wypożyczeniu pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów związanych z leczeniem. Takie rozwiązanie sprzyja też temu, aby środki zaoszczędzone na wynajmie wózka przeznaczyć na lepsze zabiegi rehabilitacyjne, co powoduje, że rozwiązanie to jest jeszcze bardziej opłacalne.