Kiedy warto skorzystać z usług freelancera?

freelancer przy pracy

Czy jesteś częścią szaleństwa freelancerów? Freelancerzy stanowią coraz większą część globalnej siły roboczej. Trend ten jest szczególnie zauważalny w Stanach Zjednoczonych, gdzie od października 2016 r. Freelancerzy stanowią obecnie 35% siły roboczej. Co jeszcze bardziej imponujące, w zeszłym roku freelancerzy zgarnęli łącznie 1 bilion dolarów.

Freelancerzy mają oczywiste powody, aby wybrać swoją ścieżkę – elastyczność pracy w domu, ustalanie własnych godzin itp. – ale jakie są zalety współpracy z freelancerem? Jakie korzyści mogłaby uzyskać Twoja firma, zatrudniając freelancerów, jako właściciel firmy lub kierownik ds. Rekrutacji? Poniżej odpowiemy na to pytanie, przedstawiając sześć najważniejszych zalet zatrudniania freelancera.

Zalety freelancerów

Elastyczność i specjalistyczna wiedza

Talent freelancera zapewnia Twojej firmie elastyczny dostęp do specjalistycznej wiedzy za przysłowiowym krokiem. Niezależni wykonawcy są często dostępni w wyjątkowo krótkim czasie, aby spełnić nagłe żądanie, którego Twój wewnętrzny zespół może nie być w stanie spełnić. Ponadto freelancerzy zwykle są specjalistami w swoich dziedzinach, a czasami są biegli w wykonywaniu niszowych zadań. Często ci freelancerzy mogą zaoferować usługi, których po prostu nikt z twojego obecnego pracownika nie może zapewnić.

Zmniejszone ryzyko

Fakt, że freelancerzy nie są technicznie pracownikami, znacznie zmniejsza ryzyko, które może ponieść Twoja firma. Zmniejszanie ryzyka cieszy się, ponieważ freelancerzy nie mogą żądać ubezpieczenia i stosunkowo łatwo ich wypowiedzieć, jeśli nie wykonują swojej pracy zgodnie z Twoimi specyfikacjami i oczekiwaniami.

Oszczędności

To zawsze przyciągający uwagę nagłówek dla pracodawców – zatrudnienie freelancerów pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Mniej obowiązków i mniej nadzoru

Freelancerzy pomagają także Tobie i Twoim współpracownikom uniknąć niepotrzebnych bólów głowy. Niezależni wykonawcy zwykle wymagają niskiego poziomu nadzoru ze względu na fakt, że reprezentują siebie. Prawdopodobnie ukończyli wcześniej setki lub tysiące projektów i wiedzą, jak szybko i inteligentnie podejść do projektu bez trzymania się za rękę – w końcu od tego zależy ich utrzymanie.

Wysoka jakość pracy

Dla freelancerów budowanie i pielęgnowanie relacji jest wszystkim. A co jest najbardziej integralną częścią każdej relacji biznesowej? Wysoka jakość pracy.

Zasięg na całym świecie

Zatrudniając nowego pracownika wewnętrznego, czerpiesz korzyści z ograniczonej puli. Przyszli pracownicy muszą już mieszkać w Twoim najbliższym regionie lub być gotowi do przeprowadzki w krótkim czasie.

Mamy dobrą radę na koniec. Jeżeli potrzebujesz pracownika, zatrudnij freelancera w odfreelancera.pl