Komu jest polecany masaż gorącymi kamieniami?

masaż

Masaż gorącymi kamieniami to jeden z najbardziej relaksujących rytuałów oferowanych w luksusowych obiektach SPA. Zabieg ten pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz stan skóry, poza tym jest niezwykle przyjemny i rozluźniający. Wyjaśniamy, na czym polega taki masaż, czy wymaga specjalnego przygotowania i kto powinien być z niego szczególnie zadowolony.

Masaż gorącymi kamieniami krok po kroku

Masaż od stuleci jest uważany za skuteczny, bezpieczny sposób na radzenie sobie ze stresem i dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia. Rozcieranie ciała gorącymi kamieniami również ma długą tradycję, której początku należy szukać w kulturze Dalekiego Wschodu. Podczas zabiegu masażyści korzystają z kamieni bazaltowych podgrzanych do odpowiedniej temperatury (około 50 stopni Celsjusza). Tego typu kamienie doskonale nadają się do masażu, ponieważ są idealnie gładkie (wydobywa się je z oceanów) oraz długo zatrzymują ciepło.

O przebiegu masażu opowiada pracownik Amber Hotelu ze SPA w GdańskuZabieg rozpoczyna się od ułożenia kamieni w pobliżu punktów energetycznych, czyli np. wzdłuż kręgosłupa i na twarzy. Mapę czakr opracowano w czasach starożytnych i od tamtej pory stanowi ona niezwykle cenną wskazówkę zarówno dla masażystów, jak i osób specjalizujących się w akupunkturze. Kolejnym etapem masażu jest rozcieranie ciała dwoma kamieniami zanurzonymi wcześniej w oliwie z dodatkiem olejków eterycznych, szerzej stosowanych w aromaterapii.

Wskazania i przygotowanie do masażu gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami jest polecany przede wszystkim osobom prowadzącym niehigieniczny tryb życia i narażonym na przewlekły stres, wynikający np. z nadmiaru obowiązków domowych czy wymagającej pracy. Ponadto zabieg ten pomaga w walce z bezsennością, stanami depresyjnymi i ogólnym spadkiem kondycji psychicznej. Ciepło płynące z kamieni rozluźnia napięte mięśnie i poprawia krążenie krwi, co w efekcie przekłada się na polepszenie samopoczucia i osiągnięcie stanu głębokiego relaksu. Dodatkowo taki masaż jest skutecznym narzędziem w łagodzeniu różnego rodzaju dolegliwości bólowych, w tym zlokalizowanych w obrębie kręgosłupa i stawów.

Z tego typu zabiegu można skorzystać w profesjonalnych gabinetach prowadzonych przez masażystów i fizjoterapeutów, poza tym masaż gorącymi kamieniami często znajduje się w ofertach dostępnych w hotelach ze SPADo zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać – wystarczy tylko wziąć prysznic, ewentualnie dla własnego komfortu można wykonać peeling i depilację. Należy pamiętać, że osoba poddająca się zabiegowi musi się rozebrać (przed wizytą każdy klient powinien otrzymać jednorazową bieliznę). Masaż zwykle trwa ok. 90 minut, warto jednak nie planować po nim żadnych aktywności – najlepiej już do końca dnia pozwolić sobie na odpoczynek.