Laptopy Warszawa – jak znaleźć odpowiedni sprzęt do firmy?

laptopy warszawa

Prowadzisz własną działalność i zastanawiasz się nad wymianą komputerów w firmie na coś wydajniejszego, co będzie pozwalało Twoim pracownikom na wydajną pracę bez przestojów? A może dopiero otwierasz firmę i stoisz przed wyborem dla laptopów dla pracowników, aby odpowiednio doposażyć miejsca pracy. W obu przypadkach na pewno zależy Ci przede wszystkim na jakości, a także na tym, aby zakup był w miarę możliwości ekonomiczny, zwłaszcza jeśli przed Tobą zakup kilkunastu komputerów. Jak zająć się tym z głową i gdzie szukać odpowiedniego rodzaju sprzętu. Wybór nie jest oczywisty, ponieważ w dzisiejszych czasach rynek jest przesycony produktami i elektroniką. Zakup komputerów firmowych to decyzja na lata. Bardzo istotne jest, aby były to laptopy bezawaryjne o dobrych parametrach.

Laptopy firmowe – gdzie szukać sprzętu dobrej jakości?

Jest kilka możliwości, z jakich możesz skorzystać, kupując sprzęt do biura. Pierwszą z nich są sklepy z nowymi komputerami. Ta opcja jest najdroższa, jednak wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujesz. W sklepach znajdziesz laptopy z różnej półki cenowej. Dodatkowo na takie laptopy Warszawa dostajesz gwarancję, a także fakturę, która na pewno przyda Ci się w księgowości. Możesz także skorzystać z wielu opcji finansowania jak płatność ratalna czy też płatność odroczona w zależności od tego, jaką aktualnie ofertę ma sklep. 

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty firmy leasingowej. Taka opcja sprawdzi się, jeśli środki finansowe nie pozwalają Ci na zakup drogiego sprzętu w liczbie kilkunastu lub kilkudziesięciu sztuk, a komputery potrzebujesz od ręki. Raty leasingowe możesz wrzucić w koszty, a sprzęt na pewno będzie na siebie zarabiał, w końcu takie laptopy to narzędzie pracy w Twojej firmie. Można również poszukać niskobudżetowych komputerów używanych z drugiej ręki. Ta opcja może się jednak nie sprawdzić, jeśli szukamy dużej ilości komputerów, ponieważ w przypadku używanych laptopów zazwyczaj mamy do czynienia z pojedynczymi sztukami. Dodatkowo sprzedawca nie da Ci gwarancji i nie wiesz, czy możesz mu zaufać, jeśli chodzi o zapewnienia, że komputer jest w pełni sprawny. Po trzecie na sprzęt używany nie dostaniemy faktury. Jeśli dopiero zamierzasz otworzyć działalność, możesz kupić używane komputery wcześniej a po otworzeniu działalności wrzucić je w koszty jako środki trwałe i amortyzować przez pewien okres czasu. Jeśli jednak prowadzisz już czynnie działalność, takie rozwiązanie się u Ciebie nie sprawdzi. 

Laptopy Warszawa – sprawdzony sprzęt w dużo niższej cenie

Czy myślałeś kiedyś o zakupie komputerów poleasingowych? Warto rozważyć tą opcję, jeśli zamierzasz wyposażyć Twoje biuro. Firmy zajmujące się sprzętem poleasingowym dokładnie go selekcjonują i sprawdzają. Mają w swojej ofercie szeroki wybór asortymentu. Są to bardzo często sprzęty o bardzo wysokich parametrach i dużo niższej cenie? Dlaczego tak się dzieje? Bez obaw – takie laptopy w Warszawie to komputery pełnowartościowe tylko z drobnymi śladami użytkowania. Dodatkowo sam możesz wybrać jaką klasę jakości sprzętu wybierzesz. 

Firma weryfikuje wcześniej, jak wygląda i jak działa dany komputer i kwalifikuje go do określonej kategorii. Klasa A to praktycznie niezauważalne ślady użytkowania. Klasa A- to kategoria, w której zauważymy, że sprzęt był używany, ale nadal są to kosmetyczne ryski czy pęknięcia. Klasa B charakteryzuje się większymi uszkodzeniami obudowy. Nie ma to jednak wpływu na funkcjonowanie komputera. Laptopy poleasingowe to komputery użytkowanie wcześniej przez innego przedsiębiorcę przez okres 3 lat. Jakie są dodatkowe zalety takiego zakupu? Gwarancja sprzedawcy, możliwość uzyskania faktury oraz w pełni legalny system operacyjny. Firmy oferujące komputery poleasingowe mają bardzo szeroki wybór sprzętu, dzięki czemu będziesz w stanie wybrać laptopa idealnego zarówno do zwykłej pracy biurowej, jak i do obsługi programów graficznych, programowania czy obróbki filmów. Pracownicy na pewno pomogą Ci dobrać odpowiednie parametry i doradzą, które laptopy będą najlepsze.