Metalowe guziki znów powracają do mody

Metalowe guziki

Guzik jest jednym z podstawowych akcesoriów krawieckich. Nie może go zabraknąć w żadnej szwalni czy salonie krawieckim. Wykorzystywany jest do łączenia ze sobą elementów odzieżowych np. jako zapięcie spodni, sukienek, bluzek czy spódnic. Oprócz tego pełnią także funkcję ozdobną. Guziki mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, ale obecnie do mody powracają te metalowe. Przeczytaj, jak można je wykorzystać.

Metalowe guziki znowu w modzie

Złote akcesoria krawieckie, a w tym guziki, były prawdziwym hitem szczególnie w latach 80. i 90. Jak to się często powtarza, moda wraca, a więc nic dziwnego, że stare trendy z czasem stają się na powrót nowymi. Tak też jest z metalowymi guzikami. Oczywiście wykorzystuje się nie tylko te złote, ale także srebrne czy czarne. Jednak to właśnie złoto obecnie króluje w świecie mody. Wielu osobom kojarzy się z luksusem i stylizacjami wieczorowymi, ale zdecydowanie można wplatać je w codziennie outfity. Tak niewielki detal może całkowicie zmienić wygląd danego ubraniaMetalowe guziki wykorzystywane są też w kaletnictwie, a więc można je znaleźć na torebkach, plecakach czy portfelach. Złoto czy srebro doskonale komponuje się ze skórą, również kolorową.

Jak można wykorzystać metalowe guziki ozdobne?

Metalowe guziki mają bardzo szerokie zastosowanie. Trudno wyobrazić sobie niektóre części garderoby bez nich. Dobrym przykładem są kurtki jeansowe. Te akcesoria krawieckie są niezbędne, aby można było zapiąć kurtkę czy kieszeń na piersi. Trudno wyobrazić sobie ten rodzaj odzieży z innym rodzajem guzików, metalowe po prostu wyglądają najlepiej – nieważne w jakim kolorze. Metalowe guziki, które znajdziesz np. w ofercie producenta akcesoriów krawieckich Bottonex, to również must have w jeansowych i materiałowych spodniach, a także kurtkach skórzanych. Ich wybór jest ogromny – możemy wybierać pomiędzy mniej lub bardziej zdobnymi guzikami. Te drugie sprawdzą się szczególnie w stylizacjach, które chcemy urozmaicić ciekawymi detalami.

Metalowe guziki – nie tylko do odzieży

Kto powiedział, że metalowe guziki są zarezerwowane tylko do odzieży? No właśnie nikt! Te akcesoria krawieckie można wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów. Na przykład można nimi ozdobić obuwie tzn. poprzyklejać je do kozaków, mokasynów czy nawet na paski sandałów. Zdecydowanie taka para butów będzie przyciągała uwagę. Co więcej, metalowymi guzikami można ozdobić dekoracje domowe takie jak ramka do zdjęć czy poduszki. A wracając jeszcze do tematów modowych, guziki mogą stanowić nietuzinkową biżuterię. Wystarczy zrobić z nich kolczyki, naszyjnik czy broszkę.