Method miksy jako świetna alternatywa dla zwykłej zanęty

method mixy

Zanęta zwana z angielska method mix w pewnym sensie zrewolucjonizowała sposób łowienia karpi, tworząc zupełnie nową gałąź wędkarstwa, czyli method feeder – połów ryb z użyciem koszyczka zanętowego umieszczanego przy dnie, skuteczny zwłaszcza w dużych rzekach, choć oczywiście nie tylko. Na czym więc polega przewaga method miksów nad zwykłymi zanętami gruntowymi?

Czym jest zanęta method mix? 

Method mix to rodzaj zanęty stworzonej na bazie aminokwasów, witamin i białek oraz wyrazistych aromatów. Jej cechą wyjątkową jest wysoki poziom kleistości i lepkości, dzięki czemu miks skutecznie i trwale oblepia koszyczek karpiowy (zanętowy). Mocny zapach rozchodzi się w wodzie stopniowo i powoli, wabiąc ryby nawet z dużych odległości i przebijając inne silne aromaty, w tym woń mułu. Ponadto zanęta typu method mix jest bardzo wydajna i ma wiele innych zastosowań.

Zalety method miksu – dlaczego jest tak skuteczny? 

Główną przyczyną, dla której zanęty method mix są wyjątkowo skuteczną alternatywą dla standardowych zestawów gruntowych, jest fakt, że w przypadku stosowania tak zwanej metody zanęta jest umieszczona tuż pod przynętą. Tak skomponowany zestaw charakteryzuje się nawet kilkukrotnie wyższą efektywnością wabienia karpi i amurów! 

Metoda feederowa doskonale sprawdza się w rzekach, jest stosunkowo łatwa do opanowania, dostępna i przystępna cenowo, a jej efekty przyniosą satysfakcję z połowu każdemu wędkarzowi. Dzięki dobrze dobranemu method miksowi można jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse na sukces. W tej kwestii warto zaufać profesjonalistom, którzy metodą prób i błędów opracowują najlepszy skład zanęty, osobiście testując ją w różnych warunkach. Efekty takiej pracy można znaleźć w prowadzonym przez prawdziwych pasjonatów sklepie karpiowym RK Baits, którego flagowym produktem jest właśnie Method Mix Premium.

Jak stosować method mix w praktyce? 

Method mix stworzono do oblepiania koszyczków zanętowych, a doświadczeni wędkarze polecają stosowanie go pół na pół z pelletem wędkarskim o średnicy 2 milimetrów. By dodatkowo podnieść aromat, można użyć również boostera. Method mix z powodzeniem stosuje się również jako:

  • część chmurzącą do stick miksów – trzeba wymieszać ją z kulkami proteinowymi, pelletem oraz boosterem;
  • wzbogacenie ziaren do nęcenia;
  • wzbogacenie kulek proteinowych do wywózki lub spomba.

Method miksu można używać także w roli zwykłej zanęty, w połączeniu na przykład z pelletem. Do nęcenia z łódki natomiast pół kilo method miksu miesza się z 10 kilogramami ziarna bądź kulek.