Nienachalna elegancja na wagę złota

wisiorek

Przed wieloma laty kobiety nosiły biżuterię przede wszystkim ze względu na jej znaczenie i domniemywaną moc ochronną. Biżuteria noszona w charakterze talizmanów miała chronić, dodawać siły lub przynosić szczęście. Dopiero kolejne pokolenia zaczęły traktować biżuterię jako element dekoracyjny i coś, co z łatwością może odzwierciedlać charakter, przynależność do subkultury lub innego rodzaju preferencje. Piękny wisiorek może być zarówno delikatnym akcentem do codziennej stylizacji, jak i motywem przewodnim kobiecego stylu. Jakie wisiorki cieszą się obecnie największym uznaniem?

Choć spectrum możliwości jest w obecnych czasach niemal nieograniczone, to w kwestiach wisiorków wiele kobiet zdaje się na delikatny akcent, który subtelnie podkreśli linię szyi lub wyeksponuje kości obojczykowe. Naturalnie, wiele zależy od okoliczności, aczkolwiek najczęstszym wyborem są delikatne wisiorki, które nie są w stanie zdominować całej stylizacji. Sporym zainteresowaniem cieszą się łańcuszki o dosyć charakterystycznej nazwie. Celebrytka to bardzo subtelny wisiorek, który stał się popularnym wyborem wśród ludzi znanych z pierwszych stron gazet. Dostępne są modele wykonane ze złota, pozłacane lub srebrne. Charakterystycznym elementem tego rodzaju biżuterii jest bardzo delikatny łańcuszek z niewielką zawieszką, np. w kształcie serduszka. Dlaczego są aż tak modne? Być może wynika to z faktu, iż pojawiają się dosłownie wszędzie, aczkolwiek ważnym aspektem jest minimalistyczny design, który na dobre wrócił do łask i cieszy się niesłabnącym uznaniem.

Rękodzielnicy i ich magiczne dzieła

Wisiorek stworzony przez rękodzielnika to gwarancja unikatowości. Być może właśnie z tego powodu coraz więcej kobiet decyduje się na biżuterię rękodzielniczą. Faktem pozostaje, że tego rodzaju biżuteria zawsze kosztuje nieco więcej niż odpowiednik ze sklepu, aczkolwiek zdarzają się takie perełki, że nie sposób odmówić sobie takiej przyjemności. Polscy rękodzielnicy znajdują się w światowej czołówce nie bez powodu. Zaletą biżuterii tworzonej przez rękodzielników jest również możliwość stworzenia czegoś wyjątkowego na specjalne zamówienie. Przykładem mogą być piękne wisiorki z nietuzinkowymi splotami miedzianymi lub biżuteria tworzona metodą electro forming, która pozwala zatopić w miedzi prawdziwe rośliny. Trzeba przyznać, że tego rodzaju biżuteria to fantastyczna propozycja dla pań, które cenią sobie oryginalny styl i możliwość posiadania rzeczy jedynej w swoim rodzaju.