Nowoczesne oświetlenie do domu

Nowoczesne oświetlenie do domu

Oświetlenie to jedna z najważniejszych kwestii, którą bierze się pod uwagę, urządzając swój wymarzony dom. Mogłoby się wydawać, że nie jest to aż tak ważne, bo na pierwszy plan wysuwają się meble, podłogi czy sprzęt AGD, jednak na ostateczny efekt aranżacji ogromny wpływ mają też odpowiednio dobrane i rozmieszczone źródła światła.

Nowoczesne oświetlenie – względy praktyczne

Wiadomo, że lampy mają być przede wszystkim funkcjonalne. To dzięki nim po zmroku w domu toczy się normalne życie, a mieszkańcy swobodnie pracują, uczą się czy odpoczywają. Współczesne źródła światła to bogata oferta zaawansowanych technologicznie produktów, umożliwiających precyzyjne oświetlenie kuchennych blatów roboczych, biurek czy też kącików przeznaczonych do relaksu. Każdy sklep z nowoczesnymi lampami oferuje wiele różnych modeli kinkietów, lamp wiszących, stołowych czy stojących, dzięki którym bardzo łatwo można oświetlić nawet najbardziej nietypową przestrzeń. Pomogą w tym na pewno znacznie obniżające koszty zużycia energii żarówki LED, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i temperaturze barwowej.

Dekoracyjna funkcja lamp

Spośród wszystkich elementów aranżacji, to właśnie oświetlenie najbardziej wpływa na stworzenie przytulnego klimatu i nastroju we wnętrzach. Chodzi tu zarówno o sposób rozmieszczenia punktów świetlnych, barwę emitowanego światła, jak i o kształt samych lamp oraz materiał, z którego zostały wykonane. Nowoczesne oświetlenie wpisuje się w obowiązujące obecnie trendy wnętrzarskie, wśród których prym wiedzie styl skandynawski, loftowy oraz powszechnie stosowany minimalizm. Dlatego lampy charakteryzują się zazwyczaj prostą, często nawiązującą do brył geometrycznych formą oraz brakiem zbędnych ozdobników. Jeśli chodzi o surowiec, z którego są wykonane, dominuje metal, szkło, drewno, które często wykorzystane są w jednym produkcie. Kolorystyka nawiązuje do stylistyki industrialnej i bazuje na uniwersalnej czerni lub też przeciwnie – utrzymana jest w stonowanych pastelowych kolorach. Ogromna różnorodność nowoczesnych źródeł światła możliwa dobranie lamp idealnie dopasowanych do panującego w domu stylu i stworzenie efektownych oraz funkcjonalnych wnętrz.