Obiektywy Sigma – fotografia krajobrazowa i nocna

obiektywy Sigma

Z pewnością każdy fotograf przyzna, że najważniejszym elementem podczas fotografowania jest obiektyw. Obecnie na rynku mamy olbrzymi wybór tego typu produktów. Odpowiedni zakup musi być jednak dostosowany do rodzaju fotografii, który uprawiamy. Jeśli chcemy osiągnąć pożądane efekty, nasz wybór powinien być poprzedzony wnikliwą analizą naszych potrzeb. Wielu profesjonalnych fotografów ceni sobie obiektywy Sigma ze względu na ich wysoką jakość jak i osiągane efekty podczas sesji fotograficznych.

Każdy fotograf terenowy zdaje sobie sprawę, jak ważny jest dobór odpowiedniego obiektywu. Szczególnie fotografia krajobrazowa jest pod tym względem wymagająca. Chodzi więc o to, by dobrać takie szkło, które pozwoli wykrzesać ze scenerii jak najwięcej. Bardzo cenionym pod tym względem jest obiektyw Sigma Art z ogniskową 14-24 mm oraz głębią ostrości 2.8. Szeroki kąt tego obiektywu świetnie się sprawdzi w krajobrazach miejskich. W tym wypadku zabawa z pierwszym planem będzie z pewnością emocjonująca i przyniesie wiele ciekawych ujęć. Poza tym warto wykorzystać ten obiektyw do fotografowania roślin lub motywów skalnych. W tym drugim przypadku warto upatrywać linii prowadzących do mocnych punktów kadru. Tego rodzaju obiektyw Sigma z pewnością sprawdzi się też podczas nocnych zdjęć. Potrafi on objąć większą liczbę gwiazd niż teleobiektywy.

Fotografia sportowa i przyrodnicza

Obiektywy Sigma świetnie się nadają do fotografii sportowej oraz przyrodniczej. W tym wypadku najlepiej zakupić wersje długoogniskowe. Bardzo pomocna może się okazać Sigma 150-600 mm. Ciekawie prezentuje się również Sigma 60-600 mm z przesłoną f/4.5-6.3. Dla wielu fotografów jest to obiektyw kompletny, gdyż zakres od 60 milimetrów pozwala uzyskać w miarę szerokie ujęcie planu, co w wypadku fotografii sportowej będzie miało zasadnicze znaczenie. Natomiast ogniskowa 600 milimetrów pozwala ściągnąć ptaka lub inny obiekt przed sam obiektyw.

Gdy liczy się szybkie ostrzenie i jakość obrazu

Wielu fotografów ma miłe skojarzenia z innego rodzaju produktem. Obiektywy Sigma o ogniskowej 24-70 mm oraz głębią ostrości 2.8 stanowią prawdziwą rozkosz dla tych, którzy cenią sobie najwyższą jakość obrazu. Obiektyw ten posiada też inne walory. Błyskawiczne ostrzenie w punkt bardzo pomaga, gdy trzeba podjąć szybką decyzję. Sama ogniskowa w zupełności sprawdzi się w większości sytuacji. Jeśli chodzi o głębię ostrości, to wartość 2.8 zapewnia dopływ sporej ilości światła do matrycy, a przy okazji można wytworzyć niezwykle urokliwe tło. Tego rodzaju obiektyw sprawdzi się o poranku. Wówczas nietrudno będzie uzyskać piękne bliki, które nadadzą otoczeniu magicznego wyrazu.