Osobiste porady finansowe, które możesz wdrożyć dzisiaj

finanse

Żadna magia nie jest potrzebna do skutecznego zarządzania finansami osobistymi. Jeśli rozsądnie podejdziesz do swoich finansów i wprowadzisz do swojego życia pewne praktyczne strategie, możesz żyć dobrze i stać się bogatszy.

Unikaj opłat, kiedy tylko to możliwe, kiedy inwestujesz. Większość brokerów ma wysokie opłaty za usługi, które świadczą. Opłaty te odgrywają ogromną rolę, jeśli chodzi o Twoje zarobki. Brokerzy z nieracjonalnie wysokich prowizji i funduszy, które pobierają dużo za zarządzanie są obie rzeczy należy trzymać się z dala od.

Aby pomóc Ci lepiej śledzić swoje pieniądze, upewnij się, aby skategoryzować wszystkie swoje wydatki. Mieć jedną kategorię dla stałych wydatków, takich jak spłata kredytu hipotecznego, inną dla zmiennych wydatków, takich jak rachunek za telefon i płatności kartą kredytową, a trzecią dla rzeczy, takich jak wycieczki na zakupy lub posiłki.

Bardzo ważne jest, aby zapisać w budżecie kwotę, którą powinieneś wydać w ciągu tygodnia, miesiąca i roku. Pozwoli to na przybliżone oszacowanie, gdzie należy ustalić swoje limity, aby nigdy nie znaleźć się w złej sytuacji finansowej. Używaj technik budżetowych, aby utrzymać bezpieczeństwo.

Nieużywanie karty kredytowej w ogóle jest jednym ze sposobów na utrzymanie się z dala od długów i ochronę osobistych finansów. Zrób krok do tyłu i zastanów się, zanim dokonasz zakupów na swojej karcie kredytowej. Musisz wziąć pod uwagę czas potrzebny na jej spłatę. Jeśli nie możesz spłacić jej pod koniec miesiąca i nie jest to konieczne, nie powinieneś pobierać opłaty.

Obligacje są bardzo stabilną i solidną inwestycją, którą można dokonać, jeśli chce się planować na przyszłość. Te formy inwestycji są kupowane za ułamek tego, co będą warte w przyszłości. Zainwestuj w obligacje, jeśli chcesz uzyskać solidny zysk w przyszłości w momencie zapadalności.

Aby zredukować zadłużenie na karcie kredytowej, całkowicie unikaj wyjadania przez trzy miesiące i zastosuj dodatkową gotówkę na swój dług. Dotyczy to również fast foodów i porannej kawy. Będziesz zaskoczony, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić, zabierając spakowany lunch do pracy z Tobą codziennie.

Korzystaj z karty kredytowej tylko wtedy, gdy spłacasz ją w całości każdego miesiąca. Jeśli tego nie zrobisz, odsetki od przedmiotu, który kosztował cię 10,00 dolarów, mogą skończyć się na tym, że będzie cię to kosztować 50,00 dolarów. Nigdy nie chcesz płacić więcej niż musisz za cokolwiek!

Rozważmy bankowość w unii kredytowej. W dzisiejszej trudnej gospodarce, wiele banków eliminuje darmowe konta czekowe lub dodaje nowe opłaty i obciążenia. Unie kredytowe są jednak organizacjami non-profit, więc zazwyczaj pobierają niższe opłaty i mogą oferować niższe oprocentowanie kart kredytowych, co pozwala na zatrzymanie większej ilości pieniędzy.

Dawanie dzieciom zasiłku jest doskonałym sposobem na wprowadzenie ich w osobiste finanse i nauczenie jak zarządzać pieniędzmi. Kiedy otrzymują odpowiednie do wieku zajęcia i otrzymują wynagrodzenie za dobrze wykonaną pracę, nie tylko są zmotywowani do dalszego wykonywania dobrej pracy, ale także uczą się o odpowiedzialności i wartości dolara.

Jeśli korzystasz z konta czekowego, które posiada opłaty, zaoszczędź sobie kłopotów i otwórz darmowe konto czekowe. Możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy każdego miesiąca, przechodząc do banku, który nie pobiera opłat za transakcje, itp. Rozejrzyj się i znajdź najlepszy bank dla siebie!

Unikaj zaciągania kolejnych długów, zamiast tego skup się na spłacie istniejącego zadłużenia. Koncepcja jest naprawdę dość podstawowa, choć nie zawsze ją uwzględniamy. Przestań dodawać nowe zadłużenie do swoich kart kredytowych i pracuj nad stałym zmniejszaniem istniejącego zadłużenia. Jeśli nadal będziesz pracować nad tym, by być wolnym od długów, poczujesz się wolny!

Wydawanie pieniędzy jako rozrywka to zły pomysł. Jeśli naładujesz rzeczy, na które Cię nie stać, jak na przykład ładowarkę, zestaw body kit i cewki do swojej nudnej 10-letniej Hondy lub najwyższej klasy komputer PC z głośnikami surround i trzema 24-calowymi monitorami tylko po to, aby urozmaicić swoje gry wideo, wpadniesz prosto w długi, których nie da się spłacić.

Rozwijaj różne strumienie dochodów. Nie utknij w miejscu w zależności od jednego źródła. To pomoże Ci przygotować się na wszelkie zmiany, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje dochody. Nie oceniaj możliwości zarabiania pieniędzy po kwocie, ale raczej stosunek nagrody do inwestycji czasu i energii.

Nigdy nie pozwól, aby rachunki piętrzyły się w górę, jeśli masz środki finansowe, dzięki którym możesz je zapłacić. Wiara w to, że rachunek nie jest ważny, ponieważ wolisz wziąć urlop lub raczej wydać pieniądze na telewizor, jest pewnym sposobem na zostawienie w tyle. Kiedy zaczynasz pozostawać w tyle, trudno jest nadrobić zaległości.

Pieniądze wydane na dom, w którym chcesz zamieszkać, są o wiele lepszą inwestycją niż pieniądze wydane na dom, który chcesz wykorzystać dla zysku. Jeśli chcesz osiągnąć jakiś rodzaj zysku finansowego, rynek mieszkaniowy jest naprawdę coś, czego powinieneś teraz unikać. Może on sparaliżować Twoje osobiste finanse w nieodwracalny sposób.

Jeśli myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej, ale martwisz się o swoją osobistą sytuację finansową, przedstaw swój plan inwestorom lub finansowo uzasadnionym potencjalnym partnerom biznesowym. Może to nie być idealne rozwiązanie, ale możesz rozpocząć działalność, jeśli Twój pomysł okaże się wystarczająco opłacalny.