Piniaty urodzinowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

piniata

Piniaty w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. W sposób szczególny znana jest ta urodzinowa, która umożliwia dobranie się do zapasów pysznych słodyczy. Co to jest piniata? Jakie wypełnienie do piniaty okaże się strzałem w dziesiątkę? Jakie rodzaje piniat możemy wyróżnić? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Co to jest piniata?

Piniaty to pewnego rodzaju naczynia (lub worki), które wypełnione są różnorodnymi słodyczami lub konfetti- w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Cała zabawa polega na tym, że wiesza się je na pewnej wysokości, a w dalszej kolejności solenizant musi ją rozbić. W tym celu wykorzystuje się specjalnie zaprojektowany kijek. Jest to niemalże gwarancja uwolnienia zawartości, którą mogą rozkoszować się wytypowane osoby. Dużą popularnością cieszą się piniaty urodzinowe. Aby utrudnić to zadanie, osoba próbująca rozbić naczynie ma zawiązane oczy. Obraca się ją kilkukrotnie w miejscu, aby zaburzyć nieco świadomość tego, w jakim miejscu się znajduje. Samo utrzymanie w pionie jest wówczas dość problematyczne, a co dopiero trafienie w określony punkt. Dla osób obserwujących piniaty to mnóstwo zabawy i powód do śmiechu. Właśnie dlatego są one tak popularne na całym świecie. 

Jakie wypełnienie do piniaty okaże się strzałem w dziesiątkę?

Rozbijanie piniaty nie miałoby większego sensu, gdyby wewnątrz nie znajdowało się specjalne wypełnienie. Najczęściej są to słodycze, drobne zabawki lub inne przedmioty niewielkich rozmiarów. To właśnie po to niszczy się piniaty- zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłych jest to doskonała frajda. Pamiętajmy o tym, że wewnątrz nie musimy umieszczać jedynie słodyczy. Odpowiednio zaprojektowany kij do piniaty poradzi sobie niezależnie od tego, co tam umieścimy. Przykładowym alternatywnym rozwiązaniem mogą być maskotki, które będą pamiątką tego niecodziennego wydarzenia. 

Jakie rodzaje piniat możemy wyróżnić?

Na dzień dzisiejszy piniaty mogą być w różnej firmie. Jest to zewnętrzna i ozdobna powłoka, którą w odpowiednim momencie się demoluje. Piniaty mogą mieć różnorodne kształty, przykładowo tukany, dalmatyńczyki, pszczółki. Alternatywnym i równie popularnym rozwiązaniem jest tęcza. Jest to doskonała rozrywka nie tylko na urodziny, ale również podczas Dnia Dziecka lub innych ważnych okoliczności, jak chociażby pierwszy dzień w szkole.