Prezent na wesele – zapakuj go z fantazją!

prezent

Coraz częściej najważniejszym prezentem dla młodej pary jest koperta z pieniędzmi. To praktyczny pomysł, który zazwyczaj jest odpowiedzią na potrzeby nowożeńców, wyrażone w zaproszeniu dla gości. Jednak tradycyjne prezenty ślubne wciąż mają się dobrze. Często przyjmują one formę mniej kosztownych upominków, wręczanych razem z kopertą. Jak zapakować prezent na tak wyjątkową okazję? Aby uniknąć tradycyjnej torebki ze sklepu, warto w pakowanie włożyć odrobinę wysiłku i wykorzystać jeden z eleganckich pomysłów. 

Wstążka brokatowa w roli głównej

Sposób pakowania prezentu w dużym stopniu zależy od jego formy. Większość upominków, takich jak zestawy pościeli, drobne przedmioty do domu czy skrzynki na wino kupujemy w oryginalnych pudełkach. Jeżeli chcemy ofiarować coś nieforemnego, warto jest dokupić pudełko prezentowe w odpowiednim rozmiarze. Prezent w takiej formie łatwo podda się zawinięciu w elegancki papier pakowny. Tu ważne jest aby wybrać papier dobrej jakości. Zwróćmy uwagę na jego grubość, a unikniemy frustrującego rwania się papieru oraz nieeleganckich zagnieceń. Na uroczystość zaślubin wybierajmy jasne, pastelowe kolory oraz dyskretne wzory. Elegancko zapakowane pudełko pięknie ozdobi wstążka brokatowe, z której możemy wywiązać dekoracyjną kokardę. Warto wybrać wstążkę o znacznej szerokości, aby efekt był spektakularny. Przy stonowanych kolorach papieru kokarda może i powinna robić wrażenie, błyszczeć i rzucać się w oczy.

Opakowanie zgodne z motywem przewodnim wesela

Obecnie modne jest urządzanie wesela zgodnie z określonym motywem przewodnim. Możemy odgadnąć go już po stylu zaproszenia. Jeżeli państwo młodzi zaplanowali przyjęcie na przykład w stylu boho, wstążka brokatowa na ślubnym prezencie nie sprawdzi się zbyt dobrze. Warto wtedy w opakowaniu wykorzystać bardziej naturalne elementy dekoracji. Świetnie będzie wyglądał prezent zawinięty w zwykły, szary papier pakowny, a kluczową rolę zagrają naturalne dodatki. Może to być sznurek parciany, świeże lub suszone kwiaty, gałązki i szyszki, ażurowe serwetki albo piórka. Przy odrobinie zdolności manualnych możemy pokusić się o ozdobienie papieru botanicznym wzorem, lub użyć w tym celu stempelków. Jeżeli wybieramy się na wesele w stylu romantycznym, idealne zapakowanie prezentu będzie kwestią odpowiednich elementów dekoracyjnych. Tu warto postawić na kwiaty, zwłaszcza róże, pastelowe kolory, pompony i koronki. Ponownie świetnie sprawdzi się wstążka brokatowa, być może w bardziej subtelnej formie

Prezent dla młodej pary to wyjątkowy sposób wyrażenia naszych najlepszych życzeń. Piękne opakowanie świadczy o szacunku dla gospodarzy i przygotowanej przez nich uroczystości. Pieniądze trafią na konto, przemyślane i starannie zapakowane prezenty trafią do serca i zapadną w pamięć. Dzień wesela staje się wyjątkowy dzięki detalom, a pięknie zapakowane prezenty z pewnością do nich należą.