Przeszczep włosów w Warszawie – gdzie go wykonać?

Przeszczep włosów w Warszawie

Przeszczepy włosów (Warszawa) przeprowadzane są w klinice, przez Chirurga-Transplantologa posiadającego stopień naukowy doktora nauk medycznych i certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegów z tego zakresu. Można całkowicie zaufać specjaliście, gdyż swoje doświadczenie dobywał u sławnego chirurga dr Akaki Tsilosani.

Dlaczego przeszczepy włosów (Warszawa) stały się popularne?

Bujna fryzura dodaje urody, ale i pewności siebie. Zdarza się jednak, że szczególnie panowie mają problem z łysieniem, co negatywnie wpływa na ich wizerunek. Szczególną ubolewają na tym osoby, które pełnią ważne stanowiska, zarządzają przedsiębiorstwami czy prowadzą biznesy. Nadmierne wypadanie włosów ma wiele przyczyn. U mężczyzn winne są geny, grzybica skóry i niewłaściwa dieta oraz niezdrowy tryb życia. Panie, choć w mniejszym stopniu, również tracą mieszki włosowe, szczególnie przy menopauzie, długotrwałym stresie czy wskutek niedokrwistości, ciąży, nowotworu jajnika. Warto zadbać o organizm, dostarczając mu potrzebnych witamin i minerałów. Kiedy jednak zanikają procesy regeneracyjne i cebulki przestają się odradzać, trzeba koniecznie udać się do specjalisty. Zanim dermatolog czy trycholog rozpocznie leczenie, ustala przyczyny wypadania włosów, by zahamować proces. Dobiera odpowiednią terapię, która wspomaga wzrost włosów, wzmacnia je i odżywia skórę głowy. W klinice Sharley Hair Clinic pracują lekarze, którzy zajmują się łysieniem androgenowym, nadmiernym wypadaniem a włosów oraz ich odbudową. W celu przeprowadzenia dokładnej analizy wykonują badania trichoskopowe, pomagające w leczeniu łysienia, odbudowie mieszków włosowych.

Kiedy jest potrzebny przeszczep włosów?

Leczenie wypadania włosów za pomocą farmakoterapii lub mezoterapii igłowej nie w każdym przypadku jest możliwe. Jeśli przyczyną jest gen łysienia, w zasadzie wypadanie włosów jest nieodwracalne. Można je oczywiście spowolnić, ale w efekcie i tak proces będzie przebiegał naturalnie. Rozwiązaniem jest zabieg, przeprowadzony np. w klinice przeszczepu włosów. Lekarz przed przystąpieniem przeprowadza wywiad z pacjentem i omawia oczekiwane efekty. Jednym ze stosowanych zabiegów, jest metoda FUE, przeprowadzana bez skalpela, za pomocą cienkiej igły. Nie ma szwów i blizn, a zabieg pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków, dając trwałe rezultaty. Nie ma również ryzyka odrzucenia przeszczepu przez organizm czy wystąpienia reakcji alergicznych. Jest też możliwość pobrania graftów z boków głowy i potylicy oraz uzyskania dużej gęstości włosów. Metoda jest przeprowadzana u pacjentów w każdym wieku, w znieczuleniu miejscowym, po wcześniejszych badaniach. Jak przygotować się do zabiegu, można przeczytać na stronie kliniki https://przeszczepywlosow.pl/. Pobrane włosy są zawsze analizowane pod kątem przydatności i jeśli są uszkodzone, suche czy przecięte nie nadają się do zabiegu przeszczepu włosów.

Czy przeszczepione włosy są trwałe?

Przeszczep włosów metodą FUE jest najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy, z dostępnych na rynku. Poza tym mniej inwazyjna niż chirurgiczna, a pobranie ich następuje z miejsc, które nie są wrażliwe na hormony męskie. Dzięki temu przeniesione w łysiejące place zachowują swoje właściwości, więc nie będą w przyszłości wypadać. Zabieg daje długotrwałe rezultaty, a odrastające mieszki w wyniku transplantacji włosów, są mocniejsze, grubsze i bardziej lśniące. Wyglądają tak samo, jak naturalne, pod względem koloru, struktury, kąta nachylenia oraz kierunku wzrostu. Na naturalny efekt trzeba poczekać około 9 miesięcy. Po zabiegu pacjent otrzymuje od lekarza, wszystkie niezbędne informacje, na temat pielęgnacji skóry i okresu rekonwalescencji. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i kiedy pojawią się na skórze niewielkie obrzęki, nie jest to powodem do zmartwień, ponieważ skóra musi się wygoić, na co potrzebuje ok. 14. dni. Koniecznością jest zrezygnowanie z sauny, basenu i siłowni oraz z aktywnego uprawiania sportu. Należy się przygotować na to, że włosy zaczną wypadać po ok. 1-2 miesiącach, by później zaczęły odrastać.

Jakie są wskazania i przeciwskazania do przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z łysieniem powstałym w wyniku napromieniowania, oparzeń, urazów czy stanów zapalnych skóry. Z zabiegu korzystają osoby, które mają blizny pooperacyjne, zakola, przerzedzające się kosmyki lub place na czubkach głowy. Przeszczep włosów FUE nie zawsze jednak może zostać wykonany. Lekarz przed jego wykonaniem musi wykluczyć przeciwwskazania. Ocenia stan skóry głowy i określa problem łysienia. Odmówi przeprowadzenia zabiegu, w takich przypadkach chorobowych, jak: zaawansowana cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia i hormonalne, zapalenie skóry głowy, łysienie plackowate, nieregulowane ciśnienie krwi oraz choroby nowotworowe. Nie podejmie się przeszczepu u kobiety w ciąży oraz karmiącej piersią. Jeśli pacjent kwalifikuje się do przeszczepu, kilka dni wcześniej musi odstawić leki rozrzedzające krew, a dzień przed zabiegiem zrezygnować z alkoholu i mocnej kawy.