Ranking kont osobistych – sprawdź czy na liście jest Twój bank

Ranking kont osobistych - sprawdź czy na liście jest Twój bank

Wybór konta osobistego nie należy do najprostszych wyborów. Często przed podjęciem decyzji szukamy informacji. Zasięgamy opinii znajomych, przeglądamy stronę internetową banku, aż w końcu wybieramy bank. Potem okazuje się, że jednak prowadzenie konta osobistego w tym banku nie spełnia naszych oczekiwań. I poszukiwania rozpoczynają się na nowo. Na szczęście, z pomocą przychodzi ranking kont bankowych, który porównuje najlepsze konta osobiste. Ułatwia wybór i życie.

Konto osobiste – czym kierować się przy wyborze?

Wybierając konto osobiste warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych informacji. W obecnej sytuacji gospodarczej, każdy stały koszt jest obciążeniem dla domowego budżetu. Dlatego, wybierając konto bankowe, zwróć uwagę na to, czy prowadzenie konta generuje dodatkowe koszty. Serwis cleverprofit.pl idealnie zestawia wszystkie koszty, którymi banki obciążają klientów za prowadzenie rachunku osobistego. Z ich pomocą wybierzesz najlepsze konto bankowe dla siebie.

Darmowe konto osobiste – otwarcie konta bankowego

Banki oferują darmowe założenie konta osobistego, ale w niektórych przypadkach pojawiają się miesięczne opłaty za prowadzenie konta. Takie opłaty pobierane są w konkretnych sytuacjach, na przykład gdy na konto miesięcznie nie wpływa określona kwota lub gdy niewykonana zostanie choć jedna transakcja bezgotówkowa.

Kolejnym aspektem są płatności kartą, które służą do płatności bezgotówkowych. Niekorzystanie z karty płatniczej w sposób określony przez bank, może wiązać się z dodatkową opłatą. Miesięczna opłata za kartę debetową jest łatwa do uniknięcia. Płatności kartą debetową są już normą, więc trudno nie spełnić warunków zwalniających z opłaty za karty debetowe.

Konto bankowe – wypłaty z bankomatów

W rankingu kont osobistych, oprócz szczegółów dotyczących otwarcia konta, zwraca się dużą uwagę na wypłaty z bankomatów. Banki oferują darmowe wypłaty gotówki z bankomatów własnych lub na ściśle określonych warunkach. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy możesz coś zmienić, to koniecznie skorzystaj z rad cleverprofit.pl.

Konto walutowe i konto oszczędnościowe

Lubimy podróżować i zwiedzać świat, dlatego konto walutowe jest dużym udogodnieniem. Zanim przystąpisz do założenia konta osobistego, sprawdź jaką prowizję pobiera bank za przewalutowanie.

Banki oferują różnego rodzaju konta osobiste, w tym rachunki rozliczeniowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Możliwości jest bardzo dużo. Osoby oszczędzające powinny zwrócić uwagę na oprocentowanie konta osobistego.

Uporządkowane dane znajdziesz w cleverprofit.pl, która działając podobnie jak porównywarka kont bankowych, opublikowała aktualny ranking kont osobistych. Na tej podstawie możesz otworzyć konto bankowe, które będzie dla Ciebie najbardziej dopasowane.

Konta bankowe – aplikacje

Dzięki aplikacji mobilnej możliwe jest realizowanie transakcji bezgotówkowych. Zakładając konto osobiste, warto taką aplikację zainstalować na swoim telefonie. Dostęp do bankowości elektronicznej w każdym momencie ułatwia codzienne życie. Bez konieczności obecności w oddziale banku można zrealizować przelew natychmiastowy. Najlepsze konto osobiste to takie, które daje Tobie poczucie komfortu.

Płatności mobilne, porównywanie kont osobistych i ranking kont

Sprawdź jakie płatności mobilne oferuje bank. Wygodne są płatności mobilne za pomocą Google Pay, Apple Pay, HCE czy BLIK. Jednak nie każdy bank oferuje wszystkie możliwości.

Zachęcamy do sprawdzenia pozycji banków w rankingu kont bankowych opublikowanych w cleverprofit.pl. Wybierz najlepszą opcję dla siebie.