Rodzaje płatności online – poznaj najważniejsze z nich!

płatności online

Płatności online zyskują na popularności. Nic dziwnego, gdyż biznes online powinien być zaopatrzony w przyjemny dla użytkownika system płatności internetowej.

Istnieje już możliwość dokonywania płatności WordPress, które są przyjaznym systemem dla sklepów powstałych na tej platformie i nie wymagają gruntownych zmian w jej funkcjonowaniu w sieci. Jakie są jednak najpopularniejsze systemy płatności online?

Jakie są rodzaje płatności online?

Istnieją trzy najchętniej wybierane formy płatności internetowych i kilka wciąż zyskujących na popularności. Pierwszą z nich są szybkie przelewy. Cieszą się zainteresowaniem wśród kupujących, ponieważ cały proces dokonywania zakupów jest dzięki nim niezwykle prosty. Nie wymagają również wypełniania żadnych formularzy, a pieniądze trafiają na konto sprzedawcy niemal natychmiast. Drugą niezwykle popularną formą płatności online jest płatność kartą kredytową lub debetową. Aby dokonać zakupu, musimy podać numer karty wraz z datą jej ważności oraz kod CVV lub CVC. Trzecią najpopularniejszą formą płatności online jest płatność BLIK – do wykorzystania tylko w Polsce. Z systemu można skorzystać w aplikacjach mobilnych większości polskich banków. Aby dokonać zakupu, wygenerować musimy kod i wpisać go w odpowiednie pole. Po wykonaniu tej czynności wystarczy tylko potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej banku. Inne formy płatności online to płatność przelewem tradycyjnym, płatność za pobraniem lub przy odbiorze, portfele elektroniczne, a także płatność z odroczonym terminem.

Dlaczego warto płacić online?

Płatności online, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, są niezwykle bezpieczne. Ich niewątpliwą zaletą jest także wygoda. Nie każdy lubi stać w kolejkach sklepowych i nie każdy także ma czas, aby udać się do sklepu stacjonarnie. Płatności online są doskonałym sposobem na dokonywanie transakcji np. w zaciszu własnego mieszkania. Dzięki płatności odroczonej lub ratalnej nie musimy uiszczać całej opłaty za zakupy od razu. W aplikacjach bankowych mamy też na bieżąco wgląd w nasze płatności.