Nowoczesna technologia basenowa. Przykłady rozwiązań

nowoczesna technologia basenowa

Nowatorskie rozwiązania stosowane w systemach basenowych mają na celu zwiększenie wydajności i efektywności pracy instalacji, a w rezultacie zwiększenie satysfakcji i komfortu u osób korzystających z kąpieliska. Techniki stosowane w basenach, powinny być dostosowane do ich wielkości, jak również do indywidualnych oczekiwań Klienta, tak aby umożliwić pełen zakres możliwości korzystania z wodnego relaksu.

Jakie techniki przyczyniają się do poprawy komfortu korzystania z basenu?

Podstawową techniką przyczyniającą się do poprawy jakości wody, jest jej uzdatnianie. W tym celu opracowywany jest specjalny system, który ma za zadanie filtrowanie wody i oczyszczanie jej z wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia osób przebywających w basenie. Jedną z najpopularniejszych metod uzdatniania jest wykorzystanie chloru. Jednak coraz bardziej popularne staje się również oczyszczanie wody przez elektrolizę membranową lub rurową, gdzie substancje dezynfekujące powstają dzięki działaniu prądu na roztwór solny.

Dużą zaletą tej metody oczyszczania jest możliwość uniknięcia drażniącego zapachu chloru i brak szkodliwego działania na skórę, włosy i oczy. Dodatkowo ta technologia basenowa cechuje się stosunkowo mniejszymi kosztami i łatwiejszą obsługą, co jest korzystne szczególnie dla właścicieli dużych kąpielisk, którzy dzięki wprowadzeniu tej nowoczesnej metody mogą obniżyć koszty obsługi basenu nawet o 60%.

POLA i MAVOX jako nowoczesne technologie do uzdatniania wody

Wśród nowoczesnych systemów obsługi kąpielisk wodnych, dużym zainteresowaniem cieszy się technologia POLA, która sprawdzi się przede wszystkim w basenach o dużym ryzyku działania szkodliwych substancji mikrobiologicznych i chemicznych. System ten działa na zasadzie dodania substancji mających na celu polepszenie działania systemu uzdatniającego wodę i zmniejszenie zagrożenia niebezpiecznymi substancjami. Nowoczesne technologie w zakresie instalacji wodnych oferuje dystrybutor basenów i saun Florexpol zajmujący się budową i projektowaniem ekskluzywnych basenów zarówno do użytku prywatnego, jak i biznesowego.

Z kolei działanie systemu MAVOX opiera się na połączeniu technologii generowania ozonu i UV. Jest to technika, która znakomicie sprawdza się zarówno w dużych kąpieliskach publicznych i hotelowych, jak i mniejszych basenach prywatnych. Główną zaletą technologii MAVOX jest redukcja chloru i toksycznych substancji, takich jak szkodliwe THM. Dodatkowo jest to system niezwykle energooszczędny, pozwalający na obniżenie kosztów obsługi i eksploatacji kąpielisk.