Ślubna obrączka – czym kierować się przy wyborze?

Ślubna obrączka

Obrączki ślubne zawsze wzbudzają wiele emocji. Ich wybór wiąże się z ważkimi, życiowymi decyzjami, a zakup najczęściej poprzedzony jest przemyśleniami związanymi nie tylko z kolorem złota, ale także ostateczną formą ślubnej biżuterii.

Ślubne obrączki z żółtego złota – klasyka i tradycja

Klasyczne obrączki ślubne to biżuteria z żółtego złota, pozbawiona ozdób, najczęściej z wyraźnym połyskiem. Ten rodzaj obrączek uważany jest za najbardziej tradycyjny. Warto jednak podkreślić, że nawet decydując się na najbardziej konwencjonalne rozwiązanie, trzeba podjąć szereg decyzji związanych z ostatecznym wyglądem obrączki m.in. z jej szerokością, profilem, a także z wykończeniem krawędzi, które mogą być prostokątne albo obłe.

Oczywiście obrączki z żółtego złota to nie tylko najbardziej typowe modele, ale także nieco mniej klasyczna biżuteria matowa, z diamentami, milgryfem, a nawet z fakturą. Różnorodność wzorów jest ogromna.

Kolorowe złoto – już nie tylko białe

Jeszcze dekadę temu obrączki dostępne w sklepach jubilerskich były wykonane z żółtego lub białego złota. Dziś klienci mają większy wybór. Oczywiście białe złoto wciąż stanowi najbardziej popularną alternatywę dla klasycznych obrączek i często wybierane jest szczególnie przez panie, które preferują chłodne kolory strojów, makijażu oraz oczywiście biżuterii. Powoli jednak rośnie zainteresowanie innymi wariantami kolorystycznymi obrączek. Coraz więcej klientów jest zaciekawionych obrączkami z tzw. różowego złota. Posiadają one bardzo charakterystyczny odcień, który stanowi barwę zbliżoną nieco do miedzi, ale jednocześnie zdecydowanie chłodną, z lekko różowym akcentem.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także bardzo rzadkie jeszcze w sklepach jubilerskich czarne złoto. Ślubne obrączki z czarnego złota, choć zdecydowanie awangardowe, wzbudzają emocje i powoli tworzą pewien trend w wyrobach jubilerskich. Kto wie, może stanie się on tak popularny jak obecnie powszechne jest białe złoto?

Ślubna obrączka

Diamenty, milgryf i faktura – trendy w zdobieniach obrączek

Męska, gładka obrączka oraz jej damska wersja z diamentami są dziś niemal powszechne w większości salonów jubilerskich. Nieco rzadsze, ale również łatwo dostępne są obrączki fakturowane, z gotowym motywem ozdobnym. Prawdziwy hit to jednak milgryf, czyli nacięcie na obrączce, które jubiler wykonuje w sposób spersonalizowany.

Milgryf to coś więcej niż grawer – ta forma nacięcia sprawia, że każda obrączka staje się niepowtarzalna. Dzięki nowym technologiom można na niej umieścić np. odzwierciedlenie odręcznego pisma ukochanej osoby, albo odcisk jej palca.