Promienniki szklane ze szkła hartowanego i ich zalety

Szklane promienniki na podczerwień

Jeśli szukasz rozwiązań ekologicznych z zakresu ogrzewania domu, zwróć uwagę na promienniki szklane, których funkcjonowanie podobne jest do działania promieni słonecznych. Aktualnie tak trudno wybrać model ogrzewania w domu. Przy wysokich cenach paliw stałych każdy próbuje znaleźć jakąś alternatywę. Czytaj dalej, jeżeli opcja promienników szklanych cię zainteresowała.

Szklane promienniki na podczerwień – gdzie najlepiej je zamówić?

Ciekawą ofertą szklanych promienników na podczerwień służy sklep internetowy takwiele.pl, w którym otrzymasz także:

  • promienniki z obrazem;
  • promienniki PVC;
  • promienniki przemysłowe.

Działanie szklanych promienników na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień zbliżone jest do działania promieni słonecznych, kiedy fale stykają się z jakąkolwiek powierzchnią, ocieplają ją i dalej rozchodzą się równomiernie po całym pomieszczeniu. Należy dodać, że działają na prąd i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Ich cechą charakterystyczną jest niski pobór mocy, a to dlatego, że mają regulację cyklów grzewczych. Ujmując to inaczej, po prostu po osiągnięciu maksymalnej temperatury, jaką się ustawiło, grzejnik natychmiast się wyłącza. Natomiast ponownie się załącza, kiedy następuje spadek temperatury.

Montowanie promienników na podczerwień

Montaż promienników na podczerwień jest niezmiernie prosty, nie potrzeba do tego specjalnych narzędzi. Promienniki na podczerwień montować można:

  • na wszystkich rodzajach ścian;
  • na wszystkich rodzajach sufitów;
  • na ścianach posiadających skosy;
  • przystosowane mogą także stać bez umocowania.

Gdzie zamontować szklany grzejnik na podczerwień?

Szklane promienniki na podczerwień najlepiej sprawdzą się w kuchni lub łazience. Odpowiednio zamontowane równomiernie rozprowadzą ciepło po całym pomieszczeniu. Montując grzejnik na ścianie, trzeba zwrócić uwagę na odległość od podłogi, powinna ona wynieść przynajmniej 30 cm. Jeśli się do tej zasady nie zastosujesz, twoja podłoga może się przegrzać i niestety odkształcić.

Montując promiennik na skosach, należy pamiętać, by grzejnik skierowany był w kierunku podłogi w odległości co najmniej 2 metrów, podobnie, jak w montażu grzejnika sufitowego. Wszystkie elementy będące obok lub nad grzejnikiem nie będą się przegrzewać, jednakże będące przed i w małej odległości mogą się przegrzać.

Wykonane z komponentów najwyższej jakości promienniki szklane na podczerwień sprawdziły się już w wielu inwestycjach, jako ogrzewanie główne lub dodatkowe, nawet znajdując zastosowanie w warunkach przemysłowych.