Sposoby na uzyskanie ogrodu, o którym zawsze marzyłeś

ogród

Czy uważasz, że Twój ogród ekologiczny rośnie prawidłowo? Chcesz dowiedzieć się, jak pomóc mu lepiej rosnąć? Jeśli jesteś gotowy, to trafiłeś we właściwe miejsce. Wskazówki, które zostały tutaj wymienione, zawierają porady, co można zrobić, aby Twój ekologiczny ogród rozwijał się zdrowiej.

Aby zapobiec szokującym zmianom w ogrodzie, należy stopniowo przyzwyczajać rośliny do zmian klimatu i temperatury. Umieśćcie je na słońcu na zewnątrz na kilka godzin w ciągu pierwszego dnia. Przez cały tydzień należy zostawiać rośliny na zewnątrz na nieco dłużej każdego dnia. Po zakończeniu przejścia, wasze rośliny będą prawdopodobnie w stanie tolerować warunki zewnętrzne.

Użyj mieszaniny octu, alkoholu i wody, aby pozbyć się złogów soli. Jeśli macie problem z osadzaniem się soli na glinianych doniczkach, wymieszajcie równe części białego octu, wcierając alkohol i wodę w butelkę z rozpylaczem. Spryskaj osady, a z łatwością je zmyjesz. Upewnij się, że garnki dokładnie wyschną przed użyciem.

Aby zaoszczędzić energię, koszty i zasoby, nie należy sadzić w ogrodzie więcej roślin niż jesteś w stanie wykorzystać. Jeśli nie planujesz sprzedawać swoich roślin na rynku, sadzenie większej ilości roślin, niż jesteś w stanie wykorzystać, oznacza po prostu marnowanie zasobów i przestrzeni w Twoim ogrodzie. Jeśli masz dodatkowe miejsce, zajmij się zamiast tego sadzeniem różnych roślin.

Podczas dzielenia lub przenoszenia rośliny upewnij się, że korzenie są chłodne i wilgotne. Korzenie są najbardziej delikatną częścią rośliny i są niezwykle wrażliwe na światło i ciepło. Jeśli planujesz nie przenosić rośliny od razu, załóż ciemny plastikowy worek na korzenie.

Zróżnicuj rodzaje roślin, które uprawiasz w swoim ogrodzie. Jeśli uprawiasz tylko jeden rodzaj roślin w swoim ogrodzie i zarazisz się chorobą, cały twój ogród może zostać zniszczony. Ponadto, jeśli uprawiasz tylko rośliny pomidorowe, pamiętaj, że tylko 14 roślin pomidorowych może dać roczny zapas pomidorów dla dwóch osób.

Nie należy kosić trawy zbyt krótko. Jeśli pozostawisz trawę na większej wysokości, korzenie będą wrastać głębiej w ziemię, dzięki czemu trawnik będzie mocniejszy i bardziej odporny na wysychanie. Zbyt krótkie koszenie spowoduje, że trawa wyschnie i zbrązowieje w plamach na całym podwórku.

W sezonie letnim należy podlewać trawnik na kilka godzin przed wschodem słońca. Jeśli podlewasz trawnik w ciągu dnia, duża część wody wyparuje, zanim zostanie wchłonięta przez ziemię. Jeśli podlewasz trawnik przed wschodem słońca, woda będzie miała szansę wniknąć głęboko w ziemię, pozwalając korzeniom na wchłonięcie wody.

Miejmy nadzieję, że nie było to aż tak trudne do odczytania. Po przeczytaniu tego, należy zacząć eksperymentować i próbować nowych technik. Miejmy nadzieję, że te nowe techniki przyniosą rezultaty, które będą dla Ciebie dobre. Jeśli nie, spróbuj czegoś innego, aż będziesz zadowolony z wyników. To najlepsza część o ogrodnictwie organicznym; można to zrobić na kilka sposobów.