Porady informacyjne od guru projektowania stron internetowych

strona www

W Internecie istnieje wiele narzędzi do tworzenia stron internetowych, jednak żadne nie jest tak dobre jak stworzenie spersonalizowanej strony. Tajemnica w tworzeniu wspaniałej strony internetowej polega na tym, aby dać życie swojej wizji. Odpowiednie narzędzia do tworzenia stron internetowych mogą Ci w tym pomóc. Kontynuuj czytanie i odkryj, jak najlepiej wykorzystać niektóre z popularnych strategii projektowania stron internetowych.

Zawsze dobrze jest dodać do swojej strony internetowej favicon. Faworykon to plik graficzny 16×16 w formacie .Ico. Ten obrazek jest ten, który widzisz obok paska adresu URL, obok tytułu strony na otwartej zakładce i jest również widoczny na zakładce zakładek, jeśli zdecydujesz się na zakładkę strony. Faworykon pomoże użytkownikom szybko rozpoznać Twoją stronę w przeglądarce bez czytania tekstu lub bezpośredniego przeglądania strony.

Podczas projektowania strony internetowej ważne jest, aby mieć odpowiednią pisownię i gramatykę. Oprócz sprawdzania pisowni Twoich treści, poproś znajomego lub współpracownika, aby wszystko sprawdził. Posiadanie dobrej ortografii i gramatyki na swojej stronie internetowej pomoże nadać jej profesjonalny wygląd, a odwiedzający będzie miał większe szanse na powrót.

Użyj JavaScript, aby umieścić niestandardową czcionkę na swoich stronach internetowych. Biblioteki, takie jak Typekit i Google Web Fonts, ułatwiają umieszczanie czcionek ezoterycznych na stronach internetowych, nawet jeśli większość odwiedzających nie ma tych czcionek na swoich komputerach. Działa to poprzez osadzenie samej czcionki w JavaScript, tak aby klient mógł ją zdekodować w locie.

Chociaż często zdarza się, że strona www znajduje się na początku adresu URL strony internetowej, należy się upewnić, że można uzyskać dostęp do strony bez względu na to, czy zdecydujemy się na jej umieszczenie, czy nie. Dzięki temu dostęp do niej będzie znacznie łatwiejszy dla każdego, niezależnie od tego, jak ją wpisze.

Powinieneś zawsze starać się stworzyć stronę z błędami dostosowaną do Twojej witryny; strona ta powinna zawierać podstawową mapę strony, która łączy użytkowników z głównymi sekcjami Twojej witryny. To gwarantuje, że jeśli odwiedzający podąży za złym linkiem lub błędnie wpisze Twój adres URL, będą mogli znaleźć to, czego szukają.

Nie przesadzaj z użyciem wielu czcionek podczas tworzenia swojej strony. Pomyśl również o tym, jak czcionki wyglądają na ekranie. Na przykład, małe czcionki szeryfów, jak Times New Roman, są trudne do odczytania. Fantazyjne czcionki mogą wyglądać atrakcyjnie na pierwszy rzut oka, ale bliższe przyjrzenie się im ujawnia, że mogą być bardzo irytujące do czytania.

Nauka podstawowego języka HTML pomoże Ci dodać kilka ciekawych dodatków do Twojej strony. Na przykład, możesz mieć słowa, które podążają za kursorem, lub baner, który miga ważną informacją. Upewnij się, że od czasu do czasu zmieniasz kolory i czcionki, abyś wydawał się bardziej zaangażowany w stronę internetową i jej wygląd.

Upewnij się, że wszystko jest łatwe do zlokalizowania na Twojej stronie internetowej. Zastanów się poważnie nad tym, jak wszystko na Twojej stronie zostanie rozmieszczone. Kiedy treść jest losowo rzucana na Twoją stronę, nie zastanawiając się nad jej układem, utrudniasz życie ludziom, których korzystanie z Twojej strony zapewnia Ci sukces online – odwiedzającym Twoją stronę.

Miej przejrzystą nawigację. Kiedy użytkownik wchodzi na Twoją stronę, upewnij się, że może przejść przez Twoją stronę. Musisz mieć jasną nawigację, aby to zrobić. Miej wszystkie ważne linki w widocznych miejscach. Spróbuj połączyć wiele stron w swojej witrynie. Pozwól, aby informacje pochodziły z każdej części witryny.

Aby pomóc twojej witrynie funkcjonować w sposób, w jaki jest przeznaczona, upewnij się, że wszystkie twoje linki działają. Jeśli masz zepsute linki to odwiedzający mogą być sfrustrowani, gdy próbują kliknąć na coś, co ich interesuje. Sfrustrowani odwiedzający nie jest czymś, czego chcesz, bo kończy się na tym, że opuszczają Twoją stronę w szaleństwie.

Ważnym aspektem projektowania stron internetowych jest zmniejszenie liczby zepsutych linków. Wszystkie linki powinny być podwójnie sprawdzone przed wysłaniem ich. Chcesz mieć pewność, że wszystko co umieścisz działa, ponieważ ludzie zniechęcają się, gdy widzą zawartość strony, która jest wadliwa, to może sprawić, że zdecydują się nigdy nie wracać. Aby temu zapobiec, zrób szybkie sprawdzenie, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo.

Po zapoznaniu się z faktami dotyczącymi projektowania stron internetowych, przekonasz się, że nic nie jest poza zasięgiem możliwości. Możesz stworzyć fantazyjną lub zwykłą stronę internetową. Zależy to tylko od tego, jakie są Twoje preferencje. Powyższe wskazówki mogą pomóc Ci zbudować swoją stronę internetową.