Szampony polecane dla mężczyzn

szampony polecane dla mężczyzn

Wśród społeczeństwa panuje błędne przekonanie, że jedyna pielęgnacja, jaką stosują mężczyźni na swoich włosach to mycie ich dowolnym szamponem i okazyjne przeczesywanie grzebieniem. Obecnie wiele panów dba o swoje włosy w takim stopniu jak kobiety. Na rynku istnieje wiele kuszących produktów, które oznaczone są plakietką z napisem „for men”. Czy wszystkie z nich są jednak dobre? I przede wszystkim: jakie szampony powinni stosować mężczyźni?

Jak mężczyźni powinni dbać o swoje włosy?

Nie ma istotnych różnic pomiędzy kobiecym a męskim dbaniem o włosy. W obu przypadkach najważniejsze jest stosowanie wysokiej jakości szamponów i odżywek dobranych do odpowiedniego rodzaju włosów. Ważna będzie także częstotliwość stosowania zabiegu myjącego.

Niektórzy traktują kosmyki szamponem dla mężczyzn codziennie, co nie jest wskazane, ponieważ w ten sposób łatwo pozbywa się z nich sebum, czyli nawilżającą substancję pozytywnie wpływającą na skórę głowy. Przez to włosy mogą być przesuszone i sztywne. Trudno będzie je również poddać modelowaniu. Optymalne jest mycie ich co 2-3 dni, chyba że prowadzi się aktywny tryb życia – wtedy codzienne mycie powinno przebiegać z użyciem lekkich kosmetyków. Oprócz odżywek i szamponów do męskich włosów warto także okazyjnie (np. dwa razy w tygodniu) stosować specjalne wcierki czy oleje.

Jak wybrać właściwy szampon do włosów dla mężczyzn?

Dobry szampon dla mężczyzn nie zawsze musi być potraktowany plakietką z napisem „dla mężczyzn”. Równie dobrze przy pielęgnacji sprawdzą się także kosmetyki używane przez kobiety, choć z pewnością będą się one różnić zapachem. Częstym chwytem marketingowym jest oznaczanie szamponów jako tych środków, które zapobiegają wypadaniu włosów i ich siwieniu, co jest częstą przypadłością większości mężczyzn. Szampony, które krótkotrwale działają i mają wyłącznie oczyszczać skórę głowy, nie mogą mieć jednak takich właściwości. Warto przede wszystkim patrzeć na skład produktu, który powinien być jak najbardziej naturalny. Nie może mieć on zatem w sobie dodatków w postaci silikonów czy formaldehydu, a także wielu alergenów.

Szampony odpowiednie dla mężczyzn o dobrym składzie można znaleźć w hurtowni i sklepie fryzjerskim WATS. Firma oferuje przede wszystkim profesjonalne kosmetyki, które stosowane są w najlepszych zakładach fryzjerskich.

Każdy mężczyzna powinien dbać o swoje włosy, stosując zarówno odpowiedni szampon, jak i odżywkę. Warto korzystać przede wszystkim z oferty sprawdzonych sklepów fryzjerskich.