techniki produkcji aerozoli

Aerozole są produktami, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach, takich jak na przykład kosmetologia, branża farmaceutyczna, a także branża samochodowa. Aerozole umożliwiają dozowanie danego produktu pod odpowiednim ciśnieniem i ich równomierną aplikację. Poniżej sprawdzamy, jakie techniki wykorzystuje się do produkcji aerozoli i czym różnią się one między sobą.

Różne rodzaje technik wytwarzania aerozoli

Produkcja aerozoli może przebiegać na kilka sposobów. W ostatnim czasie coraz częściej korzysta się z nowoczesnych technik. Jedną z nich jest innowacyjna technologia Bag-On-Valve. Polega ona na połączeniu aerozolu ze skompresowanym gazem, który umieszczony jest wewnątrz pojemnika aerozolowego z zaworem. Dodatkowo do zaworu przymocowana jest specjalna torebka z danym produktem. Po naciśnięciu dozownika sprężony gaz naciska na torebkę i umożliwia wydobycie produktu. Ogromną zaletą tej metody jest możliwość całkowitego opróżnienia opakowania aerozolowego przy nieustannie dużym ciśnieniu i wysokiej sile rozpylania.

Kolejną techniką produkcji aerozoli jest produkcja private label. Jest to metoda, dzięki której klient ma możliwość stworzenia produktu pod marką własną. Cała technika opiera się na współpracy z klientem, opracowaniu receptury i dobraniu opakowania zgodnego z wymogami danej osoby. Dzięki temu klient może stworzyć oryginalny i innowacyjny produkt. Jedną z firm, która zajmuje się usługowym napełnianiem aerozoli i wykorzystuje różne techniki produkcji, jest fabryka aerozoli WATS.

Jak wyglądają poszczególne etapy produkcji aerozoli?

Każda technika produkcji aerozoli ma pewne wspólne etapy, dzięki którym wytwarzanie produktu zawsze przebiega zgodnie z obowiązującymi zasadami. Na samym początku, przed rozpoczęciem produkcji konieczne jest szczegółowe opracowanie receptury danego aerozolu. W przypadku produkcji private label receptura jest zgodna z wymogami klienta.

Kolejnym etapem jest wybranie opakowania aerozolowego, które będzie szczelne i bezpieczne w użyciu. Każda technika produkcji aerozoli wymaga też oznakowania puszek aerozolowych specjalną etykietą z opisem produktu, a także znakami ostrzegającymi przed zbliżaniem się do ognia.

Końcowym etapem jest wyłożenie gotowych puszek na linię produkcyjną, gdzie zostaną one napełnione danym produktem. W przypadku techniki Bag-On-Valve opakowania dodatkowo uzupełnia się bezpiecznym dla zdrowia gazem, który ułatwia dozowanie produktu. Należy także pamiętać o tym, że produkty aerozolowe firmy WATS mają certyfikaty i przechodzą testy laboratoryjne, które potwierdzają ich jakość.