TOP 5 atrakcji turystycznych Barcelony

Barcelona

Jeśli wybieracie się do Hiszpanii, koniecznie musicie odwiedzić Barcelonę. Stolica Katalonii obfituje w atrakcje historyczne, architektoniczne, kulturalne i sportowe. Ponadto, skosztujecie tam pysznego jedzenia, a bilety lotnicze możecie nabyć już za 120 zł w obie strony. Co musicie zobaczyć w Barcelonie? Poniżej 5 miejsc, których nie można przegapić!

Jeśli wybieracie się do Hiszpanii, koniecznie musicie odwiedzić Barcelonę. Stolica Katalonii obfituje w atrakcje historyczne, architektoniczne, kulturalne i sportowe. Ponadto, skosztujecie tam pysznego jedzenia, a bilety lotnicze możecie nabyć już za 120 zł w obie strony. Co musicie zobaczyć w Barcelonie? Poniżej 5 miejsc, których nie można przegapić!

Tego kościoła chyba nikomu nie trzeba przedstawiać! Sagrada Familia to świątynia, która oryginalnym designem i majestatycznością zrobi wrażanie na każdym. Wybitny hiszpański architekt i twórca licznych zabytków w Barcelonie, Antonio Gaudi, zaprojektował bazylikę Świętaj Rodziny, nie dożył jednak jej otwarcia. Zabytek do dziś nie jest dokończony, a budowa trwa nieprzerwanie od ponad 130 lat. Kościół finansowany jest jedynie z dobrowolnych datków i z biletów sprzedawanych odwiedzającym. Architekt poświęcił ostatnie 15 lat życia projektowi świątyni, podczas budowy nieustannie zmieniając projekt. Za jego życia powstały 4 z 18 wież, a umierając pozostawił zaprojektowaną tylko jedną z 3 fasad. Projekty zostały zniszczone w czasie hiszpańskiej wojny domowej przez katalońskich anarchistów. Data zakończenia budowy przewidziana jest na 2026 rok, w setną rocznicę śmierci Gaudiego.

Park Guell

Park Guell to kolejne emblematyczne dzieło Gaudiego. Pierwotnie miało to być ekskluzywne osiedle mieszkalne, a jeden z domów miał zajmować sam architekt. Po ukończeniu budowy pierwszych kilku budynków okazało się jednak, że brakuje chętnych, a władze postanowiły przekształcić przestrzeń w park miejski. Dziś ten pełen koloru i perełek architektonicznych obszar, jest najchętniej odwiedzanym miejscem zarówno przez turystów, jak i przez samych mieszkańców Barcelony! W słoneczne, letnie dni, koc, naturalny krem z filtrem, kapelusz
i książka zdają się być najpopularniejszym widokiem w Parku Guell!

La Barceloneta

Nie można zapomnieć, że Barcelona leży nad morzem i będąc tam, koniecznie trzeba wybrać się na plażę! La Barceloneta to nadmorska dzielnica miasta, a popularnością cieszy się szczególnie Playa de Sant Sebastia, która przyciąga amatorów opalania i surfingu. Okoliczne restauracje serwują owoce morza, a lokalne bary tradycyjne tapas. La Barceloneta to także port, gdzie cumują luksusowe jachty i niecodzienne centrum handlowe Maremagnum. Pamiętajcie, że odwiedzając Barcelonę późną wiosną, latem i wczesną jesienią koniecznym jest, by zabezpieczyć się przed słońcem. Skuteczną ochronę na plaży zapewni krem z fitrem 30. Niezbędne będzie też okrycie głowy, temperatury potrafią być naprawdę wysokie!

La Rambla

Dla fanów ulic handlowo-rozrywkowych pokroju Champs-Élysées, idealnym rozwiązaniem będzie tętniąca życiem La Rambla. Znajdziecie tam mnóstwo knajp, sklepów z pamiątkami, a także lokalne ryneczki, na których kupicie egzotyczne owoce czy świeże ryby! Ulica tętni życiem zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. Jeśli chcecie zaznać nocnego życia w Barcelonie, koniecznie wybierzcie się tam na spacer!

Camp Nou

Jeśli sportowe emocje nie są Wam obce, warto, żebyście odwiedzili Camp Nou. Nawet, gdy nie jesteście fanami footballu, a FC Barcelona nie jest Waszym ulubionym klubem, sam budynek robi ogromne wrażenie – to największy stadion piłkarski w Europie! Kupicie tam także świetne pamiątki, a zwiedzając wnętrze, poczujecie się jak na najbardziej ekscytującym meczu!