Ustroń – noclegi na zimowy pobyt w Beskidzie Śląskim

Miasto Ustroń – widok na metropolię i ośnieżony szczyt Czantorii

Miasto Ustroń to doskonałe miejsce na zimowy odpoczynek. Jeśli dysponujesz wolnym weekendem albo dłuższym urlopem, nie zastanawiaj się dłużej! Zarezerwuj noclegi w górach np. w pobliżu stoków narciarskich czy turystycznych szlaków. Przekonaj się, że w regionie, który jest znany z licznych ośrodków uzdrowiskowych, można naprawdę świetnie się bawić!

Ustroń to niewielka miejscowość, do której chętnie zjeżdżają kuracjusze z całej Polski. Nie brakuje tu ośrodków rehabilitacyjnych, jednak to wcale nie oznacza, że w tym mieście będziesz się nudzić. Jest wręcz przeciwnie! Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jakie zimowe atrakcje czekają na wszystkich, którzy zdecydują się wynająć komfortowe apartamenty Ustroń.

Ustroń – noclegi dla pasjonatów białego szaleństwa

Decydując się na pobyt w Ustroniu, warto przed zarezerwowaniem noclegu sprawdzić, które apartamenty spełniają Twoje wymagania. Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku, z pewnością najlepszą ofertą dla Ciebie będą pokoje Ustroń, z których w dosłownie w kilka chwil dotrzesz do ośrodków narciarskich, nie tracąc czasu na dojazd do stoków.

Na narciarzy i snowboardzistów czekają dobrze przygotowane trasy zjazdowe z nowoczesnymi wyciągami – m.in. na Czantorii Faturce, Stokłosicy, Solisku, Poniwcu i Palenicy. Miłośnicy białego szaleństwa z pewnością znajdą coś dla siebie, bowiem w Ustroniu nie brakuje zarówno delikatnych górek – idealnych dla dzieci i amatorów, jak i solidnych wzniesień dla profesjonalistów w dziedzinie sportów zimowych.

Apartamenty Ustroń w pobliżu tras spacerowych oraz ośrodków SPA

A może wybrałeś miasto Ustroń ze względu na malownicze trasy turystyczne i liczne wzniesienia górskie? Jeśli uwielbiasz spacerować, obszar, który rozpościera się między Czantorią i Równicą, będzie doskonały na zimowe wędrówki z kijkami albo spacery na nartach biegowych. W Ustroniu rozpoczyna także się szlak beskidzki, który prowadzi aż w Bieszczady, a ośnieżone lasy i dziewicze polany są doskonałym miejscem, aby choć przez chwilę być bliżej natury. Tutaj znajdą także coś dla siebie Ci, którzy chcą wypróbować najstarszą technikę poruszania się w głębokim śniegu. Wycieczki na rakietach śnieżnych – z dala od zatłoczonych tras narciarskich – są bardzo popularną atrakcją. Podczas takiego marszu można poczuć się niczym na Alasce!

Dzięki bogatej ofercie apartamentów, noclegi w górach będą przyjemnością także dla tych, którzy potrzebują się wyciszyć i zregenerować na urlopie. Uzdrowiskowy charakter Ustronia sprawia, że turyści chętnie wybierają apartamenty w pobliżu dużych ośrodków SPA czy sanatoriów z bogatą ofertą leczniczą. Najbardziej popularne są kąpiele w borowinie, zabiegi w solance oraz sesje relaksacyjne w wodach termalnych albo grotach solnych. W Ustroniu warto zajrzeć także do pijalni wód mineralnych i pospacerować wokół tężni.

Apartament Ustroń w centrum miasta i atrakcje w okolicy

Zimowy pobyt w Ustroniu wcale nie oznacza, że wolny czas musisz spędzić wyłącznie na stokach czy w SPA. Miasto Ustroń ma także wiele do zaoferowania dla tych, którzy kochają historyczne ciekawostki, lubią zwiedzać i odkrywać liczne atrakcje. Dla pasjonatów takich przygód najlepiej sprawdzą się apartamenty Ustroń zlokalizowane w pobliżu centrum.

To właśnie tam czekają na Ciebie m.in. ustrońskie lodowisko dla dużych i małych, Kuźnia Ustroń, czyli najstarszy zakład przemysłowy, w którym produkowano małolitrażowe auta. W sercu Ustronia znajdują się też ratusz miejski z XIX wieku – zachwycający swoją ciekawą fasadą – i Muzeum Stara Zagroda z charakterystyczną drewnianą zabudową. Jeśli jesteś fanem murali, koniecznie udaj się pod budynek miejskiej biblioteki. Na jej ścianach powstał trójwymiarowy obraz, który jest sporą atrakcją w mieście, dlatego nie możesz przegapić tej atrakcji!