Wesele w plenerze – o tym nie możesz zapomnieć!

wesele

Wesele w plenerze to przyjęcie, które wybiera coraz więcej par. Nic dziwnego, gdyż kontakt z naturą, świeże powietrze i przyjęcie w ogrodzie ma swój niepowtarzalny urok. Takie wesele niesie za sobą jednak kilka niebezpieczeństw, przed którymi trzeba przeciwdziałać. O tym pamiętaj!

Pogoda lubi być kapryśna 

Wesele w plenerze młode pary planują na rok lub dwa lata do przodu. Ciężko więc wywróżyć, jaka tego dnia będzie pogoda. Jeśli przyjęcie odbywa się latem, to opcje są dwie: 

  1. Piękne słońce 
  2. Nieprzewidywalny deszcz. 

Dlatego organizując przyjęcie w ogrodzie warto zapewnić środki ostrożności na wypadek wszystkich warunków pogodowych. 

Pogoda idealna 

Lato to głównie suchy i gorący czas, w którego goście rozpaczliwie będą szukać cienia. Dlatego warto zapewnić wachlarze (mogą być dołączone jako prezent dla gości) i kilka okularów przeciwsłonecznych w koszyczku ratunkowym. O czym jeszcze warto pamiętać? O kremie przeciwsłonecznym, kremie na poparzenia i preparacie przeciwko komarom. Jeśli w miejscu, w którym odbywa się wasze wesele znajduje się oczko wodne lub jezioro, warto pamiętać o tym produkcie. 

I nagle deszcz 

Długie upały często kończą się nagłym deszczem. Warto więc pamiętać o tym, aby na dzień wesela wybrać trwały namiot, a gościom zapewnić parasolki. Dobrym pomysłem są również koce, które można umieścić w wiklinowym koszyczku, aby wieczorem, kiedy się ochłodzi pogoda, można było się okryć. Dobre też postawić kilka parasoli grzewczych, które chłodniejszym wieczorem dadzą dużo ciepła. 

Dekoracje na ślub w plenerze

Ślub w plenerze, jak i wesele, nadają atmosfery sielanki. Dlatego Młode Pary, które wybierają przyjęcie pod gołym niebem, najczęściej wybierają wesele w stylu boho lub rustykalnym. Dekoracje weselne to najczęściej lampki, które dają ciepłe światło, ścianka do zdjęć, tablica z umiejscowieniem gości, dekoracje stołu, kwiaty polne lub pampasy. Dekoratorka ślubna Che Bello w Toruniu zadba o to, aby wasze wesele plenerowe wyglądało magicznie, a dekoracje podkreśliły najważniejszy dzień w waszym życiu.

Ścianki w postaci deski z umieszczonym napisem dawno już odeszły w zapomnienie. Dzisiaj można zobaczyć o wiele więcej kreatywnych rozwiązań, które sprawdzą się w trakcie wesela w plenerze. Kompozycje wykonane z samych kwiatów, neon zamiast standardowego napisu, obręcze udekorowane roślinami lub nawet framuga drzwi wystylizowana w sposób rustykalny. Pomysłowych rozwiązań jest wiele. Wesele w plenerze mogą urozmaicić również polne kwiaty oraz drewniane elementy. Dekoratorka ślubna zapozna się z oczekiwaniami Pary Młodej i przygotuje dekoracje zgodnie z ich wizją. 

Organizując wesele należy pamiętać o wielu kwestiach, w tym również zadbaniu o komfort uczestników wesela. Dlatego warto wybrać dekoratorkę, która zadba o wszystko.