Wieszaki na ubrania – 4 rodzaje wieszaków sklepowych

wieszak

Prezentacja odzieży w sklepie wymaga odpowiednich dodatków i dlatego potrzebna jest oferta wieszaków. Wieszaki na ubrania oferują prosty, a zarazem niedrogi sposób na prezentację ubrań. Poznajmy cztery typy wieszaków, dzięki którym Klienci skupią uwagę na tych produktach, na których sprzedaży zależy nam najbardziej.

Ekspozycja ubrań na wieszakach

Asortyment w sklepie odzieżowym prezentujemy zwykle na półkach lub wieszakach. Ubrania zawieszone na wieszakach, umieszczone w widocznym miejscu zwracają uwagę Klientów. To dobry sposób na zaprezentowanie wybranych elementów kolekcji. Dzięki zawieszkom sklepowym ubrania możemy prezentować frontem do Klienta, a nie tylko bokiem. Zawieszanie ubrań ma miejsce także wtedy, gdy w sklepie znajdują się stojaki na ubrania. Umieszcza się na nich zwykle perełki kolekcji i nowości, które przyciągają spojrzenia i zachęcają do dalszych zakupów. Do ekspozycji potrzebujemy wieszaków na ubrania.

Ceny wieszaków zależą od materiału, z jakiego są wykonane. Droższe są wieszaki drewniane i obszyte ozdobną tkaniną. Jeśli zależy nam na niskiej cenie, wybierzmy plastikowe wieszaki w wersji ekonomicznej. To wieszaki, które mogą mieć pozostałości tworzywa na główce i dolnej poprzeczce. Ich zaletą, poza ceną, jest obrotowa główka i uniwersalne zastosowanie. Możemy bowiem powiesić na nich odzież damską i męską różnego rodzaju.

 Jakie wieszaki na ubrania – 4 popularne rodzaje

Producenci wyposażenia sklepów oferują nam różne rodzaje wieszaków na ubrania. Jeśli sprzedajemy ubrania, wybierzmy wieszak do konkretnego typu odzieży. Dzięki temu prezentowane ubranie będzie wyglądało zdecydowanie korzystniej. Spódnice z delikatnej, zwiewnej tkaniny świetnie zaprezentują się na lekkim, plastikowym wieszaku z klipsami. Natomiast ciężkie kurtki potrzebują solidnego wsparcia, jakim jest drewniany lub wieszak metalowy na ubrania.

Przed zakupem poznajmy zatem popularne typy wieszaków, dostępne w sklepach ABM:

1. Wieszak z poprzeczką

To uniwersalny typ wieszaka. Pozwala na zawieszanie bluzek, spódnic, spodni, swetrów. Niezastąpiony w przypadku kompletów ubrań, na przykład garniturów. Poprzeczka pozwala zawieszać spodnie, a wycięcia na ramionach wieszaka – marynarki, swetry, koszule lub bluzki. W ofercie ABM dostępny jest wieszak z poprzeczką w dwóch kolorach – przezroczysty lub czarny wieszak. Pośród wieszaków z poprzeczką znajdziemy także wieszaki z haczykami u dołu, z wycięciami po bokach czy wieszaki z obrotową główką.

2. Wieszak z klipsami na spódnice

Ten rodzaj wieszaka plastikowego polecamy szczególnie na spódnice, ale sprawdzi się także w przypadku spodni. Dwa klipsy zapewniają pewny chwyt ubrania. Możemy wybierać wśród różnych długości wieszaków: 26, 33 lub 40 centymetrów w przypadku koloru przezroczystego oraz 26 i 40 centymetrów w przypadku wieszaka czarnego. Wieszaki mają obrotową lub nieruchomą główkę.

3. Wieszak na bieliznę

Wieszak przeznaczony na lekką odzież, zwłaszcza bieliznę lub ubrania niemowlęce. Wieszaki te mają lekko zaokrąglony lub prostokątny kształt. Występują w kolorze przezroczystym. Ich długość wynosi 24, 25 lub 27 centymetrów. Cechą charakterystyczną wieszaków na bieliznę są liczne zawieszki i haczyki. Jeśli chcemy móc spersonalizować ten element wyposażenia sklepu, wybierzmy wieszaki z miejscem na naklejenie logo sklepu lub producenta. Dzięki temu nasi Klienci na dłużej zapamiętają nazwę naszej firmy.

4. Wieszak na akcesoria

Do zawieszania dodatkowych elementów garderoby służą wieszaki na apaszki, wieszaki na buty oraz wieszaki w formie spinaczy. Spinacze z pojedynczym haczykiem możemy wykorzystać do zawieszania bielizny, skarpet, rękawiczek, pasków. Niektóre wykończone są silikonem, który zapewnia bezpieczeństwo tkanin. Z kolei wieszak w formie małego haczyka z przyssawką może służyć do zawieszania drobnych akcesoriów, na przykład naszyjników.

Jak widzimy, rodzaj wieszaka najlepiej dopasować do ubrań, asortymentu. Inny wieszak wybierzmy do zawieszania bluzek i koszul, inny do spódnic czy bielizny. Do zawieszania akcesoriów najlepiej wybrać specjalne wieszaki o niewielkich rozmiarach. Przy zakupie wieszaków do sklepu wybierzmy odpowiedni materiał i kolor, a także zdecydujmy, czy główka ma się obracać.

Jeśli prowadzimy stoisko odzieżowe, z pewnością przyda nam się łańcuch metalowy lub plastikowy, który zawiesimy na ścianie, kracie lub suficie. Dzięki temu ubrania na wieszakach zajmą mniej miejsca i będą dobrze widoczne. Przyda się wtedy także kij teleskopowy, pomocny przy ściąganiu ubrań wysoko zawieszonych. Pomyślmy także o metalowym haczyku zawieszanym na relingu.

Sprawdzone w sklepach wieszaki przydadzą się także w domowych warunkach – w mieszkaniach, sypialni, garderobie, przedpokoju. Dzięki wieszakom przechowywanie ubrań staje się łatwiejsze a w naszych szafach może zapanować porządek.

Inspiracje znajdziesz w tym artykule