Wycieczka do Krakowa – dojazd, nocleg, wyżywienie i atrakcje

Kraków

Proponujemy, aby na początku sprawdzić, jakie są tanie hostele w Krakowie. Lokalizacja noclegu wpływa na wiele punktów wycieczki – zmienia czas i koszt dojazdu w poszczególne miejsca oraz sposób transportu do samego miasta. W naszej propozycji wybraliśmy jeden, który znajduje się w bardzo atrakcyjnym miejscu.

A gdyby tak zamieszkać w samym centrum? W miejscu skąd wszędzie jest blisko? Gdzie łatwo dojechać? Wybierzmy więc… Stare Miasto. Tego typu miejscówka wcale nie musi być poza naszym zasięgiem finansowym. Trzeba po prostu wybrać odpowiednie lokum oraz typ noclegu. Hostele łączą ze sobą wygodę oraz niskie koszty. Trzeba jednak wybrać mądrze, aby miejsce posiadało odpowiedni standard.

Dojazd do miasta i miejsca noclegowego

Draggo House mieści się w Krakowie przy ulicy Gołębiej. Jest to ścisłe centrum. Jak pokazuje Google Maps, od rynku dzieli nas zaledwie 280 metrów pieszej wędrówki, co przekłada się na trzyminutowy spacer. Tego typu lokalizacja daje bardzo dużo możliwości organizacyjnych – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

Po pierwsze nie trzeba martwić się o transport. Większość znanych zabytków znajdziemy w promieniu 2 km (w tym lwia część z tej grupy w promieniu 1 km) od Draggo – także wliczając w to Kazimierz. Ponadto niedaleko jest dworzec autobusowy i PKP. Można z nich przyjść na Stare Miasto nawet piechotą, choć część ludzi wybierze komunikację miejską. Najbliższy przystanek w pobliżu Draggo jest położony zaledwie 260 metrów od hostelu.

Nocleg w Krakowie

Dobry nocleg dla grup w Krakowie to jednak nie tylko lokalizacja. Ważna jest również wygoda i bezpieczeństwo. W Draggo House znajdziemy:

  • wygodne łóżka i nowoczesne przestrzenie – jest tu po prostu ładnie i zadbanie zarówno w pokojach, jak i w przestrzeniach wspólnych,
  • doki ładujące dla każdego gościa oraz lampki nocne,
  • osobne szafki dla wszystkich odwiedzających hostel,
  • dostęp do bezprzewodowego Internetu oraz SmartTV,
  • łazienki – osobne dla każdego z pokojów,
  • wsparcie dla grup zorganizowanych.

Wyżywienie

Stare Miasto to raj dla smakoszy. Knajpka na knajpce, restauracja na restauracji – wystarczy trochę poszukać. Warto jednak wyjść nieco poza zabytkowe centrum, ponieważ tam także uświadczymy ciekawych propozycji.

W przypadku Draggo House, każdej minimum dziesięcioosobowej grupie jest przydzielany koordynator rezerwacji. Pomaga on nie tylko z wejściówkami do muzeów i instytucji kultury. Może on polecić i zarezerwować miejsce w restauracji, która jest zgodna z naszym kulinarnym gustem oraz zasobnością portfela.

Atrakcje Krakowa

Wszystko co zostało wymienione w powyższych akapitach nie miałoby sensu, gdyby nie atrakcje stolicy Małopolski. Kraków może przyciągnąć pasjonatów historii, ludzi lubiących się dobrze bawić, miłośników sztuki dawnej oraz współczesnej. Czasami warto wyjść poza utarte schematy zwiedzania (Rynek, Wawel, Barbakan, kościół Mariacki etc.) i wybrać na przykład Pracownię i Muzeum Witrażu, albo Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, lub pójść do mieszczącego się niedaleko Starego Miasta ogrodu botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.