Zabieg keratynowego prostowania włosów – co należy o nim wiedzieć?

Zabieg keratynowego prostowania włosów - co należy o nim wiedzieć?

Zabieg keratynowego prostowania włosów ma za zadanie nie tylko wyprostować je. To także działania, jakie mają na celu odżywić strukturę włosa oraz ją odbudować. Niekiedy użytkowana jest także nazwa brazylijskiego prostowania włosów.

Dwugodzinny zabieg na włosach

Na amazonkeratin.pl znaleźć można wiele ciekawych informacji odnoszących się do tego zabiegu, który szacunkowo trwa ok. dwóch godzin. Czas uzależniony jest od tego, z jakimi dokładnie włosami ma się do czynienia. Co trzeba o nim dokładnie wiedzieć?

Cały zabieg nie należy do skomplikowanych i bolesnych. Zanim zostanie nałożona keratyna, włosy myte są specjalnym szamponem dwukrotnie, aby znajdujące się łuski w strukturze każdego włosa, mogły się otworzyć. W następnym kroku włosy należy delikatnie wysuszyć. Małym pędzelkiem, na całą powierzchnię włosów nakładana jest specjalna mieszanka keratynowa z witaminami, którą trzyma się na włosach przez ok. 30 minut. Na samym końcu fryzjer włosy suszy oraz prostuje je przy pomocy prostownicy.

Dla kogo jest zabieg keratynowego prostowania włosów?

Z takiego zabiegu mogą skorzystać osoby, które:

  • mają włosy łamliwe,
  • są przesuszone,
  • stroszą się.

Takie zjawiska są efektem braku keratyny we włosach, dlatego to właśnie te osoby powinny zdecydować się na taki zabieg. Do tego grona osób mogą również dołączyć te osoby, jakie zauważają u siebie włosy elektryzujące, trudne do ułożenia, a także wielokrotnie farbowane. 

Na taki zabieg NIE powinni zdecydować się posiadacze włosów krótkich i cienkich, często rozjaśnianych oraz Ci, którzy często chodzą na basen. 

Zdrowe i piękne włosy

Po zabiegu keratynowego prostowania, włosy prezentują się zdrowo i pięknie. Płynie wiele korzyści z wykonania tego zabiegu. Warto o nich wspomnieć, ponieważ może to być dobry przykład dla osób, które mają jeszcze wątpliwości odnośnie tego, czy zdecydować się na taki zabieg, czy też nie.

Do zalet z keratynowego prostowania zaliczyć można:

  • efekt wyraźnego wygładzenia (brak konieczności codziennego użytkowania prostownicy),
  • odbudowanie i wzmocnienie struktury włosa,
  • połysk i miękkość,
  • włosy są sprężyste i elastyczne,
  • lepsza ochrona przed szkodliwymi czynnikami płynącymi z zewnątrz (m.in. promieniowaniem słonecznym, zanieczyszczeniami),
  • regeneracja.

Sam zabieg keratynowego prostowania włosów kosztuje ok. 600 zł. Finalna cena uzależniona jest od tego, ile dokładnie witaminowej mieszanki keratynowej zostanie nałożone na włosy. Można być jednak pewnym tego, że każda osoba będzie zaskoczona efektami, jakie uda się uzyskać po zabiegu.