Zamrażarki skrzyniowe do dużych i małych sklepów

sklep

Artykuły spożywcze powinny być przechowywane w odpowiedniej temperaturze, która gwarantuje ich jakość oraz świeżość. Niektóre produkty nadają się do mrożenia, co znacznie wydłuża termin ich przydatności do spożycia. Wśród takich produktów wyróżnia się lody, warzywa, owoce, ryby i mięso. Zamrażarka skrzyniowa to urządzenie niezbędne w każdym sklepie spożywczym, zarówno w tym mniejszym, osiedlowym, jak i w wielkopowierzchniowym markecie. Mebel chłodniczy pozwala przechowywać wiele wrażliwych produktów przez długi czas.

Na jaką zamrażarkę skrzyniową się zdecydować?

Nowoczesne witryny mrożące powinny być wysoce energooszczędne, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych technik oraz materiałów izolacyjnych. Boki zamrażarki skrzyniowej oraz pokrywy są wykonane z materiału izolacyjnego, który zabezpiecza wnętrze witryny przed temperaturą otoczenia, co znacznie ogranicza koszty chłodzenia towaru. Warto również zwrócić uwagę na zakres temperatur, który w danym modelu można uzyskać. Im niższa temperatura, tym dłuższy czas przechowywania wielu produktów, np. owoców morza oraz mięs.

W sklepach świetnie sprawdza się zamrażarka skrzyniowa, która posiada w środku organizer w postaci koszy. Pozwala to estetycznie wyeksponować towar oraz ułatwia klientowi poszukiwanie i wyjmowanie produktów. Dużym udogodnieniem dla klientów oraz dla sprzedawców jest też podświetlenie LED w środku komory przechowalniczej. Poprawia to prezentację produktów oraz pozwala na szybką ich identyfikację.

Gdzie niezbędne są zamrażarki skrzyniowe?

Proste zamrażarki skrzyniowe dedykowane są dla klientów indywidualnych, którzy potrzebują przechowywać produkty spożywcze, ale to przede wszystkim meble chłodnicze niezbędne w sklepach spożywczych, w restauracjach oraz w hotelach. Mała zamrażarka skrzyniowa doskonale sprawdza się w lokalach gastronomicznych, które oferują lody. Produkty wysokiej klasy są niezwykle energooszczędne, dlatego to ekonomiczny wybór dla niewielkich lokali.

Skrzyniowe zamrażarki są niezastąpione dla osób, które posiadają własne uprawy warzyw i owoców. Dzięki temu można przechowywać plony przez cały rok i sięgać po mrożonki poza sezonem. Skrzynia jest bardzo pojemna, zużywa mało energii i jest wykonana z materiałów, które są bardzo odporne na korozję, a także na uszkodzenia mechaniczne, w tym na zarysowania. Elegancki biały kolor sprawia, że witryna pięknie prezentuje się w sklepie lub w lokalu gastronomicznym. Zamrażarka jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, nie trzeba jej konserwować.