Złapała Cię jesienna chandra? Spędź weekend w górach!

góry

Ostatnie miesiące roku bywają dla wielu osób ciężkim czasem. Krótsze dni, deficyt słońca i coraz niższa temperatura nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Warto jednak dbać o siebie i bliskich, nie dając się jesiennej chandrze. Dobrym pomysłem na pokonanie złego nastroju może być wypad w góry. Weekend w pięknym miejscu z pewnością doda ci dużej dawki energii, pozwoli oderwać się od rutyny i naładować baterie.

Uroki gór jesienią

Na jesienną chandrę często najlepszym lekarstwem jest zmiana otocznia. Krótki wypad w góry wydaje się idealnym wyborem – podziwianie cudownego krajobrazu na pewno pozytywnie wpłynie na twój nastrój. Jesienią, gdy brak jest turystów, masz szczególnie dobrą okazję do wypoczynku i wyciszenia. Góry sprzyjają temu, by w pełni zrelaksować się, pozbyć negatywnych emocji i poprawić samopoczucie. Brak zgiełku, bliższy niż na co dzień kontakt z przyrodą, świeże powietrze i malownicza, niezwykle urokliwa sceneria pozwolą ci szybciej pozbyć się niechcianej chandry.     

Aktywny pobyt w górach

Zapierający dech w piersiach pejzaż nie jest jedynym atutem wyjazdu w góry. Znacznie lepiej poczujesz się również dzięki aktywności, której w takim miejscu z pewnością nie zabraknie. Długie, piesze wędrówki poprawią twoją kondycję fizyczną, nie pozostającą bez znaczenia dla formy psychicznej. Oprócz trekkingu i innych dyscyplin na świeżym powietrzu możesz również z całą rodziną pluskać się w wodzie – hotel z basenem dla dzieci pozwoli na pływanie nawet w przypadku brzydkiej pogody na zewnątrz. Pamiętaj, że aktywność sportowa wywołuje wzmożone wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, które łagodzą stres, złe samopoczucie i ból. W ten sposób zwiększa się twoje zadowolenie, odczuwanie przyjemności i satysfakcja.

Odnowa biologiczna

Podczas wędrówek w górach masz okazję ekspresowo dotlenić się, wzmocnić organizm, usprawnić pracę wielu narządów, poprawić kondycję i odporność, która jesienią jest szczególnie ważna dla naszego ogólnego funkcjonowania. Po każdym wysiłku fizycznym warto jednak zafundować sobie czas na regenerację. Odnowa biologiczna przyniesie szybką ulgę nie tylko dla ciała, ale również dla ducha. Relaks w SPA, sauna, kojący masaż relaksacyjny, rozmaite zabiegi kosmetyczne i rytuały na ciało – to tylko kilka wariantów, z których możesz skorzystać. Wiele hoteli w górach oferuje tego rodzaju usługi wpływające korzystnie na sferę psychiczną i fizyczną naszego organizmu.

Góry – atrakcje dla całej rodziny

Weekend w górach to świetny pomysł nie tylko na samotny pobyt, ale również wypad z całą rodziną. Hotel z basenem dla dzieci jest ogromną atrakcją dla najmłodszych i szansą na doskonałą zabawę. Góry sprzyjają pozytywnemu spędzaniu wolnego czasu, dając szereg opcji – od spacerów i podziwiania natury, przez zwiedzanie zabytkowych miejsc, aż po uprawianie sportu. Nie brak tu również miejsc typowo rozrywkowych. Krótko mówiąc – podczas weekendu w górach każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś ciekawego dla siebie, co pozytywnie nastroi go na dalsze tygodnie roku.