5 rzeczy w iPhonie, o których nie wiedziałeś!

5 rzeczy w iPhonie, o których nie wiedziałeś

Nawet najwierniejsi fani telefonów Apple nie zawsze znają wszystkie funkcje swoich smartfonów, podobnie jak historię marki. Oto 5 interesujących faktów dotyczących iPhone’a.

1.    IPhone pozwala na ukrywanie wybranych zdjęć

Prezentowanie znajomym własnej galerii zdjęć to typowa sytuacja, gdy użytkownikowi udało się sfotografować coś ciekawego lub przedstawia fotografie ze swojego wakacyjnego wyjazdu. Zdarza się, że już po udostępnieniu urządzenia znajomemu jego właściciel przypomina sobie, że w dalszej części galerii znajdują się zdjęcia, którymi raczej nie chciałby się dzielić. Tak kłopotliwych sytuacji można uniknąć. iPhone od dawna pozwala na ukrywanie prywatnych zdjęć. W aplikacji Zdjęcia, należy dotknąć przycisk Wybierz, a następnie zaznaczyć wszystkie przeznaczone do ukrycia fotografie. Po naciśnięciu przycisków Udostępnij oraz Ukryj obrazy przestaną być widoczne w całej bibliotece z wyjątkiem albumu Ukryte.

2.    IPhone pozwala na robienie zdjęć w trakcie nagrywania wideo

Nagrywanie dłuższego filmu uwiecznionego wyjątkową chwilę lub zdarzenie nie przekreśla szansy na dysponowanie również zdjęciami. To łatwo dostępna funkcja. W trakcie nagrywania na ekranie można dostrzec biały przycisk pozwalający na wykonanie zdjęcia w dowolnym momencie. Wilk syty i owca cała. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest niższa rozdzielczość fotografii.

3.    FaceTime posiada funkcję kontaktu wzrokowego

Dłuższa rozmowa bez spoglądania w oczy rozmówcy może być odbierana jako nietakt. W równym stopniu dotyczy to też rozmów prowadzonych online, na przykład za pośrednictwem aplikacji FaceTime. Spora część nieświadomych użytkowników nie ma pewności, czy ich wzrok jest skierowany we właściwą stronę. Nie wszyscy wiedzą, że FaceTime posiada taką funkcję. Aby ją aktywować, należy otworzyć aplikację Oprawa, wybrać FaceTime i po przewinięciu w dół wybrać narzędzie kontaktu wzrokowego.

4.    Regulacja intensywności latarki jest możliwa

O tym, że latarka w smartfonie bywa bardzo przydatna przekonał się każdy, komu zdarzyło się wracać do domu po zmroku i w ciemnościach manewrować kluczem, był umieścić go w zamku. Latarka przydaje się także w trakcie biwaku pod namiotem i w wielu innych sytuacjach. Użytkownicy iPhonów również mogą korzystać z jej dobrodziejstwa, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że intensywność światła da się regulować. To ważne z punktu widzenia oszczędzania baterii. Wystarczy w Centrum Sterowania dłużej przytrzymać ikonę latarki, a następnie wybrać zadowalający poziom jasności.

5.    Pierwszy iPhone bez dodatkowych aplikacji

Na koniec przedstawiamy pewną ciekawostkę historyczną. Dziś właściciele iPhonów, podobnie zresztą jak innych smartfonów, nie wyobrażają sobie braku możliwości zainstalowania na urządzeniu wybranych aplikacji. Gdyby cofnęli się w czasie do 2007 roku, gdy pierwszy telefon z serii iPhone ujrzał światło dzienne, musieliby się pogodzić z tym faktem. Producent nie przewidywał instalacji na urządzeniu zewnętrznych aplikacji. Ta niewyobrażalna z dzisiejszej perspektywy niedogodność zostało naprawiona dopiero rok później wraz z otwarciem App Store oraz debiutem kolejnej generacji smartfona – iPhone 3G.

Więcej podobnych ciekawostek można znaleźć na stronie: https://www.macforce.pl/. MacForce to sprawdzony serwis Apple, w którym można naprawić i zmodernizować wszystkie urządzenia tej marki, na przykład wymienić dysk w swoim MacBooku: https://www.macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-dysku