Co jest potrzebne do dziergania na drutach?

dzierganie

Robienie na drutach świetnie odpręża i uspokaja, a dodatkowo hobby to może przynosić niemałe korzyści finansowe. Smaczku dodaje fakt, że koszty materiałów i narzędzi dziewiarskich nie są duże i cały zestaw startowy kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Niemniej jednak nauka dziergania na drutach nie każdemu przyjdzie łatwo i potrzeba do tego ogromnej cierpliwości oraz skrupulatności. Sprawdźmy zatem, co konkretnie musimy kupić, jeżeli chcemy rozpocząć przygodę z dzierganiem.

Jakie druty do dziergania na start?

Jak można się domyślić, nie da się dziergać na drutach bez drutów. To oczywiste, ale z wyborem odpowiednich drutów może już być kłopot. Wszystko z powodu wielu ich rodzajów, które wbrew pozorom przekładają się na sposób operowania i komfort pracy. Na rynku znajdziemy bowiem druty metalowe, bambusowe, teflonowe czy nawet drewniane. Wszystkie faktycznie nadają się do dziergania, ale różnią się wieloma czynnikami. Pierwszym z nich jest elastyczność. Podczas gdy jedne druty wyginają się bardziej, tak inne pozostają sztywne przez cały czas. Drugim czynnikiem jest faktura powierzchni, która może być mniej lub bardziej śliska. Od tego zależeć będzie skłonność do spania kolejnych oczek. Jakie zatem druty będą najlepsze na start? Zaleca się często wybór drutów metalowych w rozmiarze 12.

Jakie włóczki do dziergania?

Drugim obowiązkowym wyposażeniem każdego knittera są włóczki. Tutaj również do dyspozycji pozostaje ich kilka rodzajów i szeroka gama kolorystyczna. Wybór jest przeogromny, ale to akurat jest dla nas korzystne, ponieważ łatwo znajdziemy włókno odpowiednie do wykonywanego przez nas projektu. Jedne włóczki są ciepłe i lepiej chronią przed chłodem, a drugie z kolei lepiej sprawdzą się na ubrania letnie. Warto pamiętać, że na rynku znajdziemy włóczki różnych producentów, takich jak np. Himalaya Dolphin Baby. Dlaczego w ogóle warto sugerować się producentem? Ponieważ tylko włóczki renomowanych marek zagwarantują wysoką jakość wykonania. To oczywiście przełoży się na jakość wykonanych przy ich pomocy dzianin lub elementów wystroju.